Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2021, 11:52

Pohoda 2022: Meno prvého headlinera je známe, na Slovensko sa vráti svetová hudobná hviezda

Najsilnejšie chvíle jeho autorskej kariéry prišli najmä v posledných rokoch.

Pohoda 2022: Meno prvého headlinera je známe, na Slovensko sa vráti svetová hudobná hviezda
Zdroj: Pohoda Festival

Meno prvého headlinera na festivale Pohoda na budúci rok 2022 je už známe. Na Slovensko sa vracia Nick Cave. „Veľké mená na Pohode nezvykneme opakovať. Už počas koncertu na Pohode 2013 som vedel, že v prípade Nicka Cavea to neplatí. Taký výnimočný umelec, s takým výnimočným koncertom, volá po výnimočnom prístupe. Každý, kto tam bol, vie prečo – išlo jednoznačne o jeden z najsilnejších momentov v histórii Pohody. Som hrdý a šťastný, že si ho budeme môcť zopakovať,“ vraví o návrate Nicka Cavea & The Bad Seeds na letisko Trenčín v roku 2022 Michal Kaščák.

Veľký návrat

Nick Cave nahral s The Bad Seeds 17 štúdiových albumov. Medzi nimi legendárne The Good Son, Murder Ballads, The Boatman's Call či Push the Sky Away, s ktorým sa predstavil aj na Pohode 2013.

Najsilnejšie chvíle jeho autorskej kariéry prišli najmä v posledných rokoch. Nakrútil filmy ako 20,000 Days on Earth či One More Time with Feeling, ktorý zachytáva produkciu a uvedenie albumu Skeleton Tree s osobnou spoveďou Nicka Cavea po strate syna.

Svetový úspech

Suverénnou jednotkou roka sa stal podľa hudobných kritikov aj posledný album Bad Seeds Ghosteen a v takto nastavenej kvalitatívnej trajektórii pokračuje Cave aj na najnovšom projekte s Warrenom Ellisom s názvom Carnage.

Jeden z jeho hitov si vypočujte vo videu:

Umenie je preňho formou terapie, čo potvrdzuje piesňami, knihami, filmami či na svojom blogu Red Hand Files, kde odpovedá aj na mimoriadne osobné otázky fanúšikov a ktorý The Guardian označil za „úkryt pred online búrkou bez svárov a konšpirácií.“

Pohoda sa uskutoční na trenčianskom letisku v dňoch 7. až 9. júla 2022.

*Zdroj: Tlačová správa