Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2021, 14:49

Návrat Priateľov: Tvorcovia zverejnili dátum uvedenia aj známe mená prizvaných hviezd

Posledný diel seriálu mal premiéru v máji 2004, vyvrcholenie poslednej série sledovalo vtedy len v Amerike viac než 52 miliónov divákov.

Návrat Priateľov: Tvorcovia zverejnili dátum uvedenia aj známe mená prizvaných hviezd
Zdroj: HBO Max

Dlhoočakávanú špeciálnu reláciu s hviezdami kultového seriálu Priatelia uvedie streamovacia služba HBO Max 27. mája. Termín jej uvedenia po viac ako 15 rokoch oznámili tvorcovia vo štvrtok, spoločne so zoznamom hostí, na ktorom je bývalý futbalista David Beckham, spevák Justin Bieber, herec Kit Harington známy zo seriálu Hra o tróny alebo pakistanská aktivistka a držiteľka Nobelovej ceny za mier Malála Júsufzajová.

Svetlo sveta uzrela aj prvá upútavka. Ako píše portál The Hollywood Reporter, polminútový klip o relácii, kde sa herci "zase spojili", veľa neprezrádza. Vidieť sú v ňom iba siluety Jennifer Anistonovej, Courtney Coxovej, Lisy Kudrowovej, Matta LeBlanca, Matthewa Perryho a Davida Schwimmera, ktorí stvárnili šesticu priateľov z New Yorku.

Upútavku si pozrite vo videu:

Čo môžeme čakať?

Posledný diel seriálu o osudoch Rachel, Monicy, Phoebe, Joeyeho, Chandlera a Rossa mal premiéru v máji 2004. Vyvrcholenie desiatej série vtedy na stanici NBC sledovalo len v Amerike viac než 52 miliónov divákov.

So svojimi 236 epizódami boli Priatelia jedným z najúspešnejších televíznych projektov z prelomu storočia. Neskôr sa špekulovalo o návrate seriálu, až nakoniec HBO Max vlani vo februári ohlásilo projekt, ktorý však nemá podobu klasického dielu.

Programový riaditeľ platformy Kevin Reilly vtedy uviedol, že relácia sa ponesie v rovnakom duchu ako keď sa kedysi šestica priateľov spoločne s divákmi stretávala v reálnom čase.

Program nabitý známymi menami

Teraz tvorcovia dodávajú, že ide o jednorazovú záležitosť a akúsi oslavu obľúbeného seriálu. Okrem šestice protagonistov uvidia fanúšikovia viac ako 15 známych hostí, medzi ktorými je aj mnoho hercov.

Okrem už spomínaného Harringtona je to napríklad Reese Witherspoonová alebo Mindy Kalingová. Hudobný priemysel zastupujú Bieber, Lady Gaga a kórejská popová skupina BTS. Pozvanie prijala aj bývalá supermodelka Cindy Crawfordová.

"Takáto vec sa nedeje každý rok, dokonca ani každých desať alebo 15 rokov," uviedla na Instagrame Coxová, predstaviteľka Moniky. "Beriem ako obrovské požehnanie, že som mala možnosť zase sa vidieť so svojimi Priateľmi... a bolo to lepšie, než kedykoľvek predtým," cituje ju denník The Guardian.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Courteney Cox (@courteneycoxofficial)

Priatelia podľa The Hollywood Reporter zostávajú jedným z najpopulárnejších seriálov na svete. Vďaka službe Netflix, ktorá kompletný prehľad dielov ponúkala v rokoch 2015 až 2019, "si získal novú generáciu fanúšikov".

Od roku 2020 je k zhliadnutiu na platforme HBO Max, ktoré spadá pod konglomerát WarnerMedia.