Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2021, 16:05

Najväčší televízny seriál všetkých čias. Prvá séria na motíve Pána prsteňov zhltne 420 miliónov

Predpokladá sa, že premiéru bude mať ešte v tomto roku.

Najväčší televízny seriál všetkých čias. Prvá séria na motíve Pána prsteňov zhltne 420 miliónov
Zdroj: youtube

Nový seriál americkej spoločnosti Amazon na motíve trilógie Pán prsteňov britského spisovateľa J. R. R. Tolkiena, ktorý sa nakrúca na Novom Zélande, sa stane jedným z najnákladnejších televíznych seriálov v histórii.

Novozélandský minister pre hospodársky rozvoj a turistiku Stuart Nash minulý týždeň uviedol, že firma minie na prvú sériu seriálu približne 650 miliónov novozélandských dolárov (čo je zhruba 418 miliónov eur).

Podľa portálu CNBC ide pravdepodobne o najvyššiu sumu, aká kedy bola vynaložená na jednu sériu televízneho seriálu. Portál pre porovnanie upozornil, že jedna séria populárneho seriálu Hra o tróny si vyžiadala okolo 100 miliónov amerických dolárov (približne 64 miliónov eur).

"Bude to najväčší televízny seriál, aký kedy vznikol," vyhlásil minister Nash. Na základe predpokladaných nákladov prvej série by mal Nový Zéland poskytnúť na nakrúcanie daňovú úľavu 160 miliónov novozélandských dolárov (v prepočte 103 miliónov eur), píše časopis The Hollywood Reporter.

Vládne dokumenty podľa časopisu potvrdzujú, že Amazon by mohol v krajine nakrútiť päť sérií seriálu. Na Novom Zélande sa v tejto súvislosti objavili obavy z veľkého objemu daňových úľav, ktoré by Amazonu mohol seriál priniesť. Zástancovia úľav však argumentujú, že nakrúcanie podporí miestnu spotrebu a mohlo by zvýšiť turistickú atraktivitu krajiny.

Dej nového seriálu by sa mal odohrávať tisíce rokov pred udalosťami z trilógie Pán prsteňov, ktorej dal filmovú podobu režisér Peter Jackson tiež na Novom Zélande. Amazon kúpil práva na využitie Tolkienovho diela v roku 2017, podľa odhadov za ne zaplatil okolo 250 miliónov dolárov (208 miliónov eur). Predpokladá sa, že seriál bude mať premiéru ešte v tomto roku, píše The Hollywood Reporter.

Ticketportal.sk