Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2021, 10:58

BBC zaplavil rekordný počet sťažností. Diváci zúria, že ich programy o princovi Philipovi pripravili o relácie

  • Zdá sa, že vysielanie venované princovi Philipovi vyvolalo jednu z najnegatívnejších reakcií, s akými sa kedy programy BBC stretli.
  • Diváci televíziu úplne vypli alebo prepli.
BBC zaplavil rekordný počet sťažností. Diváci zúria, že ich programy o princovi Philipovi pripravili o relácie
Zdroj: TASR/AP

Mimoriadne vysielanie, ktoré britská televízna stanica BBC zaradila po piatkovom úmrtí princa Philipa, zlomilo rekord v počte diváckych sťažností.

Rekord v sťažnostiach

Takmer 111-tisíc ľudí vyjadrilo svoju nespokojnosť s tým, že kvôli príspevkom a spomienkam na zosnulého manžela kráľovnej Alžbety II. prišli o svoje obľúbené relácie, ako je seriál EastEnders či kuchárska súťaž MasterChef, napísal spravodajský portál The Guardian.

Stanice BBC One a BBC Two zasvätili piatkové večerné vysielanie programom o princovi Philipovi a ich sledovanosť sa prepadla. Diváci totiž buď televíziu úplne vypli alebo prepli na Channel 4, ktorý vysielal dokumentárnu sériu Televízia vás vidí.

Podľa interného záznamu BBC, ktorý mali novinári Guardianu možnosť vidieť, dostala televízia počas víkendu bezprecedentný počet diváckych sťažností.

Sťažnosti aj k oblečeniu

Zdá sa, že vysielanie venované princovi Philipovi vyvolalo jednu z najnegatívnejších reakcií, s akými sa kedy programy BBC stretli. Počas niekoľkých hodín po úmrtí princa Philipa bol počet sťažností taký veľký, že BBC na svoje stránky vložila formulár, ktorý mal divácke pripomienky urýchliť.

Okrem rozsahu vysielania venovaného Philipovi dostala BBC aj sťažnosti na to, že moderátori nemali dostatočne smútočné šaty a 116 ľudí sa sťažovalo, že BBC ľuďom príliš uľahčila možnosť sa sťažovať.

Doteraz najvyšší počet sťažností - asi 63-tisíc - BBC zaznamenala v roku 2005 po odvysielaní muzikálu Jerry Springer: The Opera, ktorý vyvolal vlnu kritiky od kresťanských skupín.