Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2021, 10:28

Oscary 2021: Udeľovanie najprestížnejších filmových cien bude moderovať plejáda hviezd

Hviezdnu zostavu doplní aj juhokórejský režisér a scenárista, ktorého čierna komédia "Parazit" ovládla predošlé odovzdávanie cien.

Oscary 2021: Udeľovanie najprestížnejších filmových cien bude moderovať plejáda hviezd
Zdroj: TASR/AP

Organizátori tohtoročného udeľovania filmových Oscarov v pondelok zverejnili mená moderátorov tohto slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční 25. apríla. Sú medzi nimi herci Harrison Ford, Brad Pitt, Reese Witherspoonová, Joaquin Phoenix, Renée Zellwegerová, Laura Dernová, Angela Bassettová, Halle Berryová, Bryan Cranston a ďalší.

Hviezdnu zostavu doplní aj juhokórejský režisér a scenárista Pong Čun-ho, ktorého čierna komédia "Parazit" získala vlani štyroch Oscarov - v kategóriách najlepší film, najlepšia réžia, najlepší pôvodný scenár a najlepší cudzojazyčný film.

Tlačová agentúra AFP informuje, že 93. ročník udeľovania Cien Akadémie, odloženého pre pandémiu o dva mesiace, sa bude vysielať prevažne z budovy železničnej stanice Union Station v centrálnej časti Los Angeles, ako aj z tradičnej hollywoodskej lokality spojenej s odovzdávaním Oscarov - multifunkčného komplexu Dolby Theatre, kde sa predstaví aj niekoľko hudobných interpretov.

Organizátori pripravili pre zahraničných nominovaných, ktorí nebudú môcť vycestovať do Los Angeles, aj dve európske prenosové štúdiá - v Británii a vo Francúzsku. Akadémia filmových umení a vied (AMPAS) oznámila nominácie 15. marca.

Ticketportal.sk