Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2021, 10:48

Duo Daft Punk sa rozpadlo. S fanúšikmi sa rozlúčili emotívnym videom

Daft Punk takmer nikdy neukazovali tváre a len zriedka sa objavovali v televízii.

Duo Daft Punk sa rozpadlo. S fanúšikmi sa rozlúčili emotívnym videom
Zdroj: Reuters

Po 28 rokoch sa rozpadlo francúzske elektro-popové duo Daft Punk. Rozpad dua potvrdila aj jeho dlhoročná manažérka Kathryn Frazierová, ktorá však neuviedla podrobnosti.

Rozlúčka s fanúšikmi

So svojimi fanúšikmi sa duo rozlúčilo osemminútovým videom s názvom Epilogue, ktoré za 17 hodín už zhliadlo vyše 11 miliónov užívateľov. Zábery z neho sú prevzaté z filmu Electroma z roku 2006, ku ktorému bol pridaný nápis 1993-2021.

Pozrite si video, zverejnené na internetovej platforme YouTube:

Daft Punk založili v roku 1993 francúzski hudobníci Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homen Christo. Hudobný štýl kapely sa vyznačuje zmesou elektro, house, disco a synthpopových prvkov.

Úspech už do začiatku

Daft Punk sú nositeľmi šiestich cien Grammy. Prispeli aj do soundtracku k filmu Tron: The Legacy (Tron, 2010). Počas svojej kariéry vydalo duo štyri štúdiové albumy: Homework, Discovery, Human After All a Random Access Memories.

Prakticky ihneď po vydaní svojho prvého albumu Homework v roku 1997 sa Daft Punk rýchlo etablovali ako priekopníci štýlu French Touch.

Po roku 2014 sa aktivity dua utlmili, aj keď v roku 2016 spolupracovali s hviezdou R&B The Weeknd na dvoch skladbách: Starboy a I Feel It Coming. V tomto období spolupracovali aj s Kanyem Westom na jeho albume Yeezus.

Hneď od svojich začiatkov urobila táto dvojica Francúzov z marketingu integrálnu súčasť svojho tvorivého procesu s jednoduchou myšlienkou: pestovať jedinečnosť a tajomno.

Daft Punk takmer nikdy neukazovali svoje tváre, zriedka sa objavovali v televízii a vydali len niekoľko albumov. Výsledkom týchto snáh bolo, že každé z ich objavení sa na verejnosti sa stalo udalosťou a ich Hi-tech prilby sa stali okamžite identifikovateľnou značkou.

Ticketportal.sk