Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2021, 13:22

Hra o tróny sa čoskoro dočká pokračovania. Čo vieme o seriáli Rod draka?

Predlohou k seriálu je kniha Oheň a krv od Georgea R. R. Martina.

Hra o tróny sa čoskoro dočká pokračovania. Čo vieme o seriáli Rod draka?
Zdroj: Reuters

Televízia HBO oznámila, že nástupca obľúbeného seriálu Hra o tróny sa začne nakrúcať už na jar tohto roku. Seriál Rod draka (House of the Dragon) bude mapovať históriu Targaryenovcov, prastarého rodu, ktorý vedel osedlávať drakov. Na obrazovky by sa mal dostať v roku 2022.

Nástupca Hry o tróny

HBO navyše chystá najmenej ďalšie dva seriály z obľúbeného fantasy sveta. Dej seriálu Rod draka by sa mal podľa dostupných informácií odohrávať 300 rokov pred Hrou o tróny, čo seriál zasadzuje do čias kráľa Aegona Dobyvateľa, ktorý ako prvý zjednotil všetkých sedem kráľovstiev Západozemia. Predlohou seriálu je kniha Oheň a krv od Georgea R. R. Martina.

Scenáristami prvej desaťdielnej série sú: autor knižnej predlohy Martin a Ryan J. Condal (Besnenie, seriál Colony). Condal bude takzvaným showrunnerom (osobou zodpovednou za tvorbu) aj celkovým tvorcom Rodu draka spolu s režisérom Miguelom Sapochnikom, ktorý je režisérom niekoľkých epizód pôvodného seriálu.

V úlohe kráľa Viserysa sa objaví herec Paddy Considine (Journeyman, seriál Peaky Blinders), princa Daemona Targaryena stvárni Matt Smith (seriály Doctor Who, Koruna) a princeznú Rhaenyru herečka Emma D'Arcyová (seriál Wanderlust).

Nové projekty

HBO zároveň plánuje aj kreslený seriál zo sveta Západozemia. O tom zatiaľ nie je známe nič iné, len to, že by malo ísť o počin plný krvi len pre dospelých. V hre je tiež hraná séria podľa Martinovho románu Rytier siedmich kráľovstiev.

Príbeh bol pôvodne napísaný ako tri kratšie novely a odohráva sa ešte v období pred dejom pôvodného seriálu. Hlavnými hrdinami sú potulný rytier Duncan Vysoký a jeho panoš s prezývkou Vajce. O tomto seriálovom projekte sa hovorí ako o istej veci, hoci ho HBO ešte nepotvrdila.

U všetkých vyššie spomenutých projektov sa bude angažovať aj tvorca predlohy George R. R. Martin. Ide o súčasť exkluzívnej zmluvy, ktorú Martin s HBO podpísal už v roku 2013. HBO chcela svet úspešnej Hry o tróny rozšíriť už dlho. Predtým chystala niekoľko projektov, ktoré však boli nakoniec zrušené.

Taký je aj prípad seriálu Dlhá noc (The Long Night) s Naomi Wattsovou v hlavnej úlohe. Príbeh vzniku prvých Bielych chodcov HBO nečakane zrušila, hoci nakrúcanie bolo podľa uniknutých fotiek v plnom prúde. So vznikom služby HBO Max sa však zvýšil konkurenčný tlak, takže je možné, že sa spoločnosť k seriálu nakoniec ešte vráti.