Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2021, 11:28

Predpovedajú Simpsonovci budúcnosť? Na rok 2021 si nepripravili nič pekné

Ak by sme uverili, že Simpsonovci skutočne veštia budúcnosť, nasledujúce obdobie nebude vyzerať ružovo.

Predpovedajú Simpsonovci budúcnosť? Na rok 2021 si nepripravili nič pekné
Zdroj: Reprofoto, YouTube/ Springfield, USA

V populárnom animovanom seriáli Simpsonovci sa v 31. čarodejníckom špeciáli (Halloween Special) rok 2021 predstavuje ako bezútešná apokalypsa.

Epizóda vyšla minulý rok v novembri a vzhľadom na to, že seriál Simpsonovci je známy tým, že mnohé z jeho scén nápadne pripomínajú predpovede skutočných udalostí, používatelia sociálnych sietí majú obavy, čo nás v podaní Simpsonovcov čaká tento rok.

Čierny január

20. januára, čiže v deň, keď Joe Biden oficiálne prevezme úrad prezidenta Spojených štátov, je podľa Simpsonovcov začiatkom samotného konca sveta. Springfield zaplavia roboti, budovy horia a Homer Simpson sa ukryje s puškou na streche vlastného domu.

Presne táto scéna sa mnohým vybavila, keď Trumpovi prívrženci v stredu obsadili Kapitol. Nie je to prvýkrát, kedy sa niečo podobné v populárnom seriáli objavilo.

V inom špeciálnom čarodejníckom diele z roku 1996 zase Simpsonovci predpovedali útok ozbrojených protestujúcich na budovu Kapitolu.

V epizóde bol dôvodom dodatok ústavy zakazujúcej pálenie americkej vlajky, ale priebeh celého incidentu bol podobný skutočným udalostiam zo 6. januára 2021.

Najhlúpejší kandidát? Predsa Trump

V roku 2000 zasa Simpsonovci odhadli, že sa prezidentom stane Donald Trump. "Scenáristi premýšľali nad tým, kto by bol tým úplne najnezmyselnejším a najhlúpejším kandidátom na prezidenta," vysvetlila vznik tejto "predpovede" minulý rok Yeardley Smithová, ktorá prepožičala svoj hlas Líze Simpsonovej.

Ak by sme uverili, že Simpsonovci skutočne veštia budúcnosť, môžeme sa tešiť aj na to, že sa v roku 2028 stane americkou prezidentkou dcéra Donalda Trumpa Ivanka. Tak to totiž bolo v čarodejníckom diele z roku 2016.