Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.12.2020, 00:00

Všade, kam sa pohneme znejú vianočné pesničky. Prečo nám to robia? Odborníci to vidia jasne

  • Nevyhnete sa im. Zapnete rádio a ozve sa Last Christmas. Preladíte na inú stanicu a už na vás útočia Jingle Bells.
  • V obchodných centrách pripomínajú, že Každý deň budú vraj Vianoce, prípadne ťahavé tóny známe z rozprávky Tri oriešky pre Popolušku.
  • Prečo nám to robia? Kam sa zrazu stratili staré dobré disko hity či rockové stálice? Naozaj chceme všetci počúvať iba koledy a popové verzie vianočných hitov?
Všade, kam sa pohneme znejú vianočné pesničky. Prečo nám to robia? Odborníci to vidia jasne
Zdroj: Reprofoto, YouTube/Wham!

Isté je iba jedno. Čím bližšie budeme k Vianociam, tým to bude horšie. Playlisty rádií sú nekompromisné a striedajú jednu vianočnú pesničku za druhou. Zrazu sa v ich výbere objavuje Robo Opatovský či Michel Bublé, o ktorých celý rok nepočujeme.

​Dnes, pred najkrajšími sviatkami v roku, sú ich zimné melódie plné lásky a porozumenia na výslní. A ešte sa, samozrejme, vracajú osvedčení interpreti typu Mariah Carey, Frank Sinatra, oprašujú sa soundtracky z vianočných rozprávok a filmov.

Na Štedrý deň rádiá nepochybne zalovia aj vo vodách ľudových verzií kolied. Veď všetci bez výnimky tieto songy milujeme, počas roka sa ich nevieme dočkať, a teraz je ich čas a konečne môžu naplno zažiariť. Alebo je to s vianočnými hitmi úplne inak, popri nostalgii vzbudzujú aj smútok a depresie? Počúvame ich dobrovoľne, alebo nám ich nútia hudobní experti?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk