Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2020, 10:09

Američania si zvolili najobľúbenejší vianočný film. Je ním táto dlhoročná klasika

Zaujímavosťou tento rok je, že do prvej desiatky sa dostala aj snímka, ktorá rozhodne medzi vianočné filmy nepatrí. Skôr naopak.

Američania si zvolili najobľúbenejší vianočný film. Je ním táto dlhoročná klasika
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Najpopulárnejším vianočným filmom v Spojených štátoch je americká komédia Sám doma z roku 1990. Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti YouGov, ktorého sa zúčastnilo viac ako tisíc dospelých Američanov.

Snímku Sám doma s Macaulayom Culkinom v hlavnej úlohe označilo ako najlepší vianočný film 15 percent respondentov. Za ním nasledovali filmy Život je krásny z roku 1946 a Vianočné prázdniny z roku 1989, ktoré získali zhodne po 12 percent hlasov respondentov, uviedol YouGov na svojich internetových stránkach.

Hlavným hrdinom komédie Sám doma je malý chlapec Kevin McCallister, ktorého rodina vyrážajúca na vianočný výlet do Paríža zabudne doma úplne samého.

Snímku režíroval Chris Columbus, ktorý neskôr nakrútil aj prvé dva diely z populárnej série filmov o čarodejníckom učňovi Harrym Potterovi. Do prvej desiatky najpopulárnejších vianočných filmov v USA sa podľa prieskumu dostal aj akčný thriller Smrtonosná pasca, v ktorom policajt v podaní Brucea Willisa počas vianočných sviatkoch bojuje v mrakodrape proti skupine teroristov.

Prieskum tiež ukázal, že podľa viac ako polovice Američanov, ktorí Smrtonosnú pascu videli, nemožno túto snímku považovať za vianočný film.

Ticketportal.sk