Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2020, 10:03

Bratislavské kino Lumiére oslávi narodeniny. Pre návštevníkov pripravilo dvojicu kultových filmov

Kino Lumiére pod svojím názvom prvýkrát premietalo 5. septembra 2011.

Bratislavské kino Lumiére oslávi narodeniny. Pre návštevníkov pripravilo dvojicu kultových filmov
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Bratislavské kino Lumiére premietne pri príležitosti svojich narodenín dvojicu kultových filmov za špeciálne narodeninové vstupné. Diváci sa môžu tešiť na projekciu filmu bratov Coenovcov Big Lebowski a premietanie českej komédie Davida Ondříčka Samotári. Informovala o tom tlačová tajomníčka Slovenského filmového ústavu Simona Nôtová.

Deviate narodeniny oslávi kino Lumiére uvedením dvojicou kultových filmov. „Pripravená je digitálna projekcia filmu bratov Coenovcov Big Lebowski (1998), ktorá má svojich skalných i stále pribúdajúcich divákov,“ povedala Nôtová. Druhým premietaním je český film Samotári, ktorý kino uvedie v obnovenej premiére po 20 rokoch v digitálnej reštaurovanej podobe.

Kino Lumiére pod svojím názvom prvýkrát premietalo 5. septembra 2011. Nadviazalo na tradíciu Filmového klubu, ktorý v jeho priestoroch vznikol v roku 1976. „Víziou dramaturgov bolo ponúkať kvalitnú súčasnú i klasickú kinematografiu, uvádzať premiéry slovenských filmov a stať sa miestom stretnutí nielen divákov s tvorcami,“ vysvetľuje Nôtová.

Narodeninová projekcia odštartuje 4. septembra českou komédiou, 5. septembra sa môžu diváci tešiť na americkú produkciu. V termíne od 10. do 20. septembra sa v kine Lumiére uskutoční aj prehliadka víťazných filmov ocenených národnou filmovou cenou Slnko v sieti od roku 2006.

Do septembrového programu sa tiež vracia niekoľko udalostí, ktoré museli byť z dôvodu pandémie nového koronavírusu preložené z jarných termínov na jeseň.

Pri tejto príležitosti kino vydalo „sedmičku bezpečnej a pohodlnej návštevy“, zoznam pravidiel a odporúčaní s dôrazom na ochranu zdravia divákov. Kinosály sú pravidelne dezinfikované a ich kapacita je obmedzená, čo umožňuje dodržiavanie odporúčaných rozstupov.

Ticketportal.sk