Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2020, 15:31

Benátky ako test pre ostatných: Medzinárodný filmový festival začal aj napriek pandémii

Jedným z najradikálnejších obmedzení je aj zákaz pre fanúšikov vstupovať na červený koberec.

Benátky ako test pre ostatných: Medzinárodný filmový festival začal aj napriek pandémii
Zdroj: Reuters

V talianskom meste Benátky sa v stredu napriek koronavírusovej pandémii začal za prísnych bezpečnostných opatrení 77. ročník medzinárodného filmového festivalu. Informovala o tom agentúra AFP.

O hlavnú cenu, Zlatého leva, sa uchádza 18 filmov, z ktorých osem nakrútili ženy. Diváci si budú môcť pozrieť celkovo 65 filmov z 50 krajín sveta.
Otváracím filmom bola romantická dráma talianskeho režiséra Daniela Luchettiho s názvom Lacci (Putá). Na jeho premietaní zúčastnili novinári, ktorým pri vstupe do kinosály odmerali teplotu.

V galérii si pozrite prvé ukážky festivalu:

​"Som nadšený a zároveň trochu znepokojený," priznal pred novinármi riaditeľ festivalu Alberto Barbera. V máji rozhodol, že benátsky festival sa uskutoční napriek tomu, že mnohé iné významné svetové filmové podujatia vrátane festivalu v Cannes boli pre pandémiu COVID-19 zrušené. "Cítime zodpovednosť z toho, že sme prví. Vieme, že Benátky budú akýmsi testom pre všetkých," povedal Barbera.

Po Benátkach sú umiestnené desiatky červených tabuliek s nápismi ako "Noste rúško", "Dodržiavajte bezpečný odstup" či "Umývajte si ruky", upozorňujúce na dodržiavanie hygienických opatrení počas podujatia.

Jedným z najradikálnejších obmedzení je aj zákaz pre fanúšikov vstupovať na červený koberec, kde sa počas uplynulých ročníkov snažili získať autogram alebo fotografiu svojho obľúbeného herca či herečky.

V Benátkach tento rok očakávajú približne 6 000 návštevníkov, čo je asi polovica z bežného počtu divákov. Obmedzenia, ktoré na hraniciach zaviedli mnohé krajiny, totiž viacerým ľuďom neumožňujú na festival pricestovať.

Koronavírusová pandémia v posledných mesiacoch výrazne ovplyvnila aj filmový priemysel, keď mnohé kiná zostali zatvorené. MFF v Benátkach potrvá do 12. septembra.

Ticketportal.sk