Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2020, 00:00

Nový dozor v Hollywoode: Ako fungujú koordinátori intimity?

  • Pre koronavírus budú filmy a seriály budúcnosti možno bez veľkých intímností.
  • Prípadne bude ich natáčanie prebiehať pod dohľadom – to zase v dôsledku aféry #MeToo.
  • V Hollywoode na to vznikla nová pracovná funkcia: koordinátori intimity.
  • Vďaka nim sú herci viac uvoľnení a zábery, ktoré vznikajú podľa presnej choreografie, sú údajne ešte pikantnejšie.
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Nový dozor v Hollywoode: Ako fungujú koordinátori intimity?
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Americká herečka Emily Meadová, ako pravdepodobne väčšina hercov, nakrúcaniu intímnych scén nikdy neholdovala. Za svoju kariéru zažila niekoľko situácií, keď sa pri ich vzniku necítila najpríjemnejšie alebo od nej žiadali niečo, čo sa jej príliš nepáčilo.

​Keďže však nechcela sklamať režiséra, väčšinou nenamietala. V druhej sérii televízneho seriálu stanice HBO The Deuce: Špina Manhattanu ju ako predstaviteľku newyorskej pornoherečky čakalo sexuálnych scén hneď niekoľko. V Hollywoode práve vrela aféra #MeToo a Meadová vycítila príležitosť.

Zašla za vedením a požiadala, či by mohla počas chúlostivých okamihov dostať nejakú podporu. Keď sa neskôr chystala na scénu, v ktorej vykonáva orálny sex, všetko prebiehalo pod dozorom Alicie Rodisovej, takzvanej koordinátorky intimity, ktorá Meadovej poskytla podložku pod nohy, ústny sprej a všetky jej obavy, ktoré starostlivo prebrali ešte pred nakrúcaním, oznámila režisérovi.

Herečka potom v popkultúrnom magazíne Rolling Stone opísala, že sa po boku koordinátorky cítila, ako by s ňou na pľaci bola jej mama alebo sestra. Spoluprácu si nemohla vynachváliť nielen Meadová, ale celý filmový štáb a HBO sa po tejto skúsenosti rozhodlo, že bez pomoci koordinátorov intimity už milostné scény točiť nebude.

Od predminulej jesene sú súčasťou každej produkcie, kde sa objavuje nahota alebo intímne situácie, a podobnými pravidlami sa riadi napríklad aj Netflix. V posledných rokoch sa ich prítomnosť stala v americkom filmovom a divadelnom priemyslu normou. V našich končinách si však svoje miesto ešte nenašli.

„HBO Europe pri svojich natáčaniach v Česku zatiaľ nikoho takého nepoužíva,“ vyjadrila sa k téme tlačová hovorkyňa európskej pobočky Pavla Brožková.
Vyzerá to, že v dohľadnom čase však ani potrební nebudú.

Koronavírusová pandémia zmenila podmienky počas natáčania a na to, aby sa dodržali bezpečnostné opatrenia, medzi ktoré patrí aj obmedzenie fyzického kontaktu medzi hercami, milostné scény miznú zo scenárov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk