Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2020, 14:30

Môžeme sa tešiť na piateho Votrelca? Na internet unikla fotka existujúceho scenára

Takto sa správne vzbudzuje zvedavosť fanúšikov.

Môžeme sa tešiť na piateho Votrelca? Na internet unikla fotka existujúceho scenára
Zdroj: Reprofoto, YouTube/Movieclips

Fotku scenára piateho dielu Votrelca zverejnila na svojich sociálnych sieťach produkčná spoločnosť Brandywine. Filmári Walter Hill a David Giler ho podľa všetkého mali dokončiť tento rok v marci.

Značka Votrelec (Alien) je stará vyše štyridsať rokov. Je spätá s menom režiséra Ridleyho Scotta, ale aj s unikátnym a (diskutabilne) neprekonateľným vzhľadom krvilačného zabijaka od švajčiarskeho umelca H. R. Gigera. Na prvý diel z roku 1979 nadviazali tri pokračovania v rokoch 19861 1992 a 1997.

Medzi rokmi 2004 až 2007 si Votrelec "odbehol" do dvoch filmov zmerať sily s konkurenčným Predátorom. Ridley Scott sa neskôr vrátil a z "votrelcovej" série nakrútil kritikou pomerne vlažne prijaté filmy Prometheus (2012) a Votrelec: Covenant (2017).

O piatom Votrelcovi (Scottove prequelové filmy nie sú číslované a sú mimo línie pôvodného príbehu) sa hovorí už dlhšie. Pôvodne sa mal projektu ujať režisér Neill Bloomkamp (Distrikt 9, Chappie) a vo filme sa mali objaviť všetky známe postavy vrátane Ripleyovej (Sigourney Weaverová). Nakoniec sa projekt nekonal a namiesto neho vznikol práve Votrelec: Covenant.

Uniknutá fotka scenára, pod ktorým sú podpísaní producenti Walter Hill (podieľal sa na prvom, druhom a štvrtom diele série) a David Giler (podieľal sa na všetkých prvých štyroch dieloch série). Z fotografie nemožno vyčítať veľa detailov, okrem dvoch citátov od spisovateľa Edgara Allana Poea a generála Williama Tecumseha Shermana. Scenár je v pravom hornom rohu datovaný na 13. marca tohto roku.

Zdroj: BRANDYWINE