Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2020, 09:58

HBO Max začne v máji. Bude drahší ako Netflix, lákadlom však nebudú len kompletní Priatelia

Služba po spustení ponúkne asi 10-tisíc hodín obsahu.

HBO Max začne v máji. Bude drahší ako Netflix, lákadlom však nebudú len kompletní Priatelia
Zdroj: iStock

Očakávaná streamovacia platforma HBO Max už má oficiálny dátum spustenia. 27. mája začne prevádzku v USA a počas roka plánuje expandovať aj do Európy, uvádza portál Lidovky.cz.

Ponúkne najviac obsahu zo všetkých produktov HBO. Špeciálne sa zameria na produkty zábavného konglomerátu WarnerMedia.

Ako už napovedá názov MAX, bude služba ponúkať najväčšie množstvo obsahu zo všetkých platforiem prevádzkovaných spoločnosťou HBO. Služba HBO Go bude fungovať aj naďalej, udrží si svoju nižšiu cenu, ale bude ponúkať len časť obsahu.

Výnimku tvoria pôvodné seriály a filmy HBO (Westworld, Hra o tróny ...), ktoré budú obe služby ponúkať rovnako.

Najväčšie lákadlá

Veľkým lákadlom HBO Max je kompletný katalóg zábavného konglomerátu WarnerMedia. Čo sa týka obľúbeného sitcomu Priatelia, ten zmení službu a zmizne z Netflixu.

Jedným z veľkých lákadiel pri spustení mala byť práve nová epizóda Priateľov. Nakrúcanie sa však kvôli pandémii koronavírusu odložilo na neurčito.

Služba po spustení ponúkne asi 10-tisíc hodín obsahu. Tam patria filmy ako Matrix, Pán prsteňov, komiksové diela od DC a Marvelu, seriály Teória veľkého tresku alebo Rick a Morty.

Nebude chýbať originálny obsah

HBO pre službu Max zapracuje aj na originálnom obsahu. Veľa konkrétnych detailov zatiaľ známych nie je, ale spoločnosť napríklad podpísala zmluvu s obľúbeným režisérom J. J. Abramsom na tri vysokorozpočtové seriály.

HBO Max bude stáť 14,99 dolárov mesačne (13,92 eura). To je presne o dva doláre viac, než stojí HD balíček konkurenčného Netflixu (zhruba 12 eur).

Najlepšie z toho vyšli predplatitelia služby HBO Now, ktorá je dostupná len v Amerike. Za svoje peniaze dostanú program HBO v televízii, predplatné HBO Go a k tomu od konca mája ešte HBO Max bez navýšenia ceny.