Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2020, 12:05

Slováci sa inšpirovali Talianskom: Ľudia sa spojili v geste, ktoré u nás nemá obdobu

Svetom sa okrem zákerného vírusu šíri aj niečo pozitívne. Ovládlo aj Slovákov.

Slováci sa inšpirovali Talianskom: Ľudia sa spojili v geste, ktoré u nás nemá obdobu
Zdroj: Reprofoto, Facebook/Čo dnes - codnes.sk

Slovensko ovládla výzva, akú sme tu ešte nemali. Ľudia ďakujú "hrdinkám a hrdinom v nemocniciach" a "všetkým, ktorí zabezpečujú normálny život". Výzvu odštartovali obyvatelia Prievidze, ktorí vyšli na balkóny a hromadným potleskom prejavili vďaku tým, ktorí si to v týchto dňoch zaslúžia najviac.

"V týchto dňoch nás spája zodpovednosť a spolupatričnosť. Pripojme sa preto k výzve Slovensko tlieska hrdinom a dnes o 20.00 vykuknime zo svojich okien a balkónov - a venujme hrdinkám a hrdinom v nemocniciach veľký minútový potlesk. Potlesk je aj pre všetkých, ktorí nám zabezpečujú normálny život - predavačky, zamestnanci MHD, taxikári, zamestnanci lekární, pekární, kuriéri, telekomunikační pracovníci, kamionisti, policajti, záchranné zložky, lekári, zdravotné sestry a pod." - uviedli na stránke venujúcej sa podujatiam v Prievidzi.

Video malo v priebehu 15 hodín 52-tisíc pozretí a vyše 770 zdieľaní. Výzva sa rozšírila na sociálnych sieťach pod názvom Každodenný minútový potlesk pre slovenských hrdinov.

Ľudia v rámci nej vyjdú na balkóny a terasy presne o 19:00 a venujú minútový potlesk "slovenským hrdinom". K výzve sa aktuálne pridali aj Žilina či Martin.

Symbolický akt pochádza zo Španielska, no prejav nádeje a spolupartičnosti vznikol v Taliansku, ktoré sa aktuálne považuje za najohrozenejšiu oblasť a kde stúpol počet obetí na viac ako dvetisíc.

Taliani svojím tancom a spevom na balkónoch ukázali celému svetu, že sa nevzdávajú a videá, ktoré obleteli sociálne siete dokazujú, že ich pozitívny prístup k životu aj napriek všetkému neopúšťa.

Ticketportal.sk