Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 15:53

Film so slovenským obsadením mieri na Medzinárodný festival. Pozrite si prvú ochutnávku

Film Šarlatán sa predstaví na Berlinale, trailer predstavuje už dnes

Film so slovenským obsadením mieri na Medzinárodný festival. Pozrite si prvú ochutnávku
Zdroj: Cinemart

Už od 26. marca budú môcť diváci na Slovensku vidieť nový film režisérky Agnieszky Hollandovej, Šarlatán. Vo výnimočných hereckých výkonoch sa predstavia v hlavnej roli Ivan Trojan, vo vedľajšej slovenský herec Juraj Loj.

Film so slovenským obsadením mieri na Medzinárodný festival

Film Šarlatán bude mať svoju premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale v rámci exkluzívnej programovej sekcie Berlinale Special Gala už 27. februára. “Myslím, že je to pre film dôležitá správa a zároveň je to odkaz pre divákov, že ide o nadpriemerné dielo a oplatí sa ho vidieť,” povedal Ivan Trojan.

Pozrite si oficiálny trailer jedného z najočakávanejších filmov tohto roka  vo videu:

​Film inšpirovaný skutočným životným príbehom liečiteľa Jána Mikoláška predstaví Ivana Trojana v úlohe, ktorú si držiteľ šiestich Českých levov ešte nezahral.
“Bola to asi najzložitejšia postava, akú som kedy vo filme hral. Zvláštna a veľmi rozporuplná. Mikolášek je schopný počas jednej scény sympatie získať a hneď ich zase stratiť, a to sa odohrá napríklad aj trikrát. Čo môže byť pre diváka veľmi zaujímavé,” popísal Trojan postavu človeka, život ktorého inšpiroval scenáristu Mareka Epsteina.

Vytvoril tak intímny príbeh na pozadí zásadných udalostí dejín. Jána Mikoláška sprevádza takmer celým filmom liečiteľov asistent a tiež životný partner. Stvárnil ho herec Juraj Loj, ktorý o svojej postave povedal: “František je mladý muž, ktorý prišiel hľadať prácu. Jeho odvaha, sebaistota a chuť žiť ho svojím spôsobom predurčili na to, aby sa stal pomyselným piliérom v Mikoláškovom živote.” Stvárenenie Mikoláška v mladšom veku zverila režisérka Agniezska Holland synovi Ivana Trojana, Josefovi Trojanovi.

Svetoznáma režisérka Agniezska Holland, držiteľka Zlatého glóbusu za najlepší cudzojazyčný film a držiteľka troch nominácií na Oscara, v minulosti na Berlinale uvádzala film Pán Jones, ktorý nakrúcala v poľsko-britsko-ukrajinskej koprodukcii. Film Šarlatán v jej očiach ponúka nielen zaujímavý príbeh, ale aj skvelé obsadenie.

“Ivan Trojan je veľká osobnosť, ale to viem už od doby, keď sme sa stretli pri nakrúcaní Horiaceho kra. Jeho syn Josef bol naším darom. Majú v sebe niečo veľmi podobné, čo pomohlo uveriť tomu, že ide o rovnakú postavu v iných časových úsekoch. A Juraj Loj bol pre mňa na kastingu skutočným objavom. Je veľmi milý, láskavý a veľkorysý a má v sebe také svetlo… Myslím, že obsadenie filmu sa bude veľmi páčiť.”

Šarlatán

Film je inšpirovaný skutočným životným príbehom liečiteľa a bylinkára Jána Mikoláška, ktorý podľa svojich slov liečil vyše päť miliónov ľudí. Strhujúca životopisná dráma výnimočného muža obdarovaného liečiteľskými schopnosťami na pozadí dobových udalostí. Príbeh je inšpirovaný skutočným osudom.

​Na liečiteľa sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc tisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev, vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života. Mikolášek je človek bez odborného lekárskeho vzdelania, ale s nevšedným a nevysvetliteľným nadaním diagnostikovať a s pomocou byliniek liečiť choroby, s ktorými si ani doktori nevedeli dať rady. Jeho mimoriadne schopnosti sú však vykúpené bojom s vlastnými démonmi. Liečiteľstvo je jeho vnútornou spásou a ochranou pred sebou samým.

  • Herci: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj, Daniela Voráčková, Melika Yildizová, Jaroslava Pokorná, Martin Myšička, František Trojan, Jiří Černý, Miroslav Hanuš a ďalší.
  • Réžia: Agnieszka Holland
  • Scenár: Marek Epstein
  • Námet: Martin Šulc
  • Producenti: Šárka Cimbalová, Kevan Van Thompson

Svetovú premiéru bude mať 27. februára na Berlinale, do slovenských kín sa dostane 26. marca.

Zdroj: Tlačová správa

Ticketportal.sk