Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2020, 15:52

Pieseň na objednávku ĽSNS je hitom na YouTube. Známy raper si za ňu vyslúžil vlnu kritiky

  • Nečakanou rozbuškou na hiphopovej scéne sa stala skladba rapera Molocha Vlavo.
  • Pieseň, ktorá vzýva priamu demokraciu, kritizuje Vec, Tono S. či Zverina.
Pieseň na objednávku ĽSNS je hitom na YouTube. Známy raper si za ňu vyslúžil vlnu kritiky
Zdroj: reprofoto YouTube/Moloch Vlavo

Na Slovensku je bežné, že v predvolebnom období sa spoločensky známe osobnosti vyjadrujú k politike. Už menej obvyklé je, keď sa voľby stanú rozbuškou na hiphopovej scéne.

Všetko spustila pieseň, ktorú zverejnil raper Moloch Vlavo. "Prihováram sa k vám s jednou prosbou. Otvorte hlavu a pozorne počúvajte," rapuje na úvod.

Rozhodli sme sa, že poslúchneme a pieseň sme si pozorne vypočuli. Už od začiatku je zrejmé, že ide o politicky motivovaný text. 

"Andrej vás dostal na pôžičkách, čo to stálo? Zarobil si milióny, ale furt má málo. Úroky má vysoké, tak ako svoje čelo. Obrať vás o peniaze, to sa mu vždy chcelo." Touto pasážou kritizuje exprezidenta a lídra strany Za ľudí Andreja Kisku. V nahnevanom tóne pokračuje a poriadne "naložil" aj ďalším opozičným politikom - Richardovi Sulíkovi, Alojzovi Hlinovi a Miroslavovi Beblavému.

Postupne sa raper dostáva k pointe. Liekom na skorumpovaných politikov má byť podľa textu piesne priama demokracia. A práve rovnomenná politická strana má svojich členov na kandidátke strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko.

Pieseň si pozrite vo videu:

V druhej časti piesne spevák pokračuje slovami o tradičnej rodine, ktorú tvorí otec, mama a dieťa, kritikou homosexuálov aj opozície. Na záver klipu sa rodina stojaca pred kostolom odoberie do volebnej miestnosti a zakrúžkuje na kandidátke Kotlebovcov predsedu Priamej demokracie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk