Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2020, 10:45

Výťažok z dobročinného Plesu v opere poputuje na inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením

20. ročník dobročinného Plesu v opere pomôže rozvoju inkluzívneho vzdelávania rekordným výťažkom

Výťažok z dobročinného Plesu v opere poputuje na inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením
Zdroj: Ples v opere

Jubilejný dobročinný Ples v opere potvrdil charitatívny rozmer a vďaka príspevkom hostí sa podarilo dosiahnuť rekordný výťažok v hodnote 270 710 eur, ktorý je určený na podporu inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

„Som úprimne potešený, že Ples v opere si už 20 rokov zachováva priazeň vzácnych hostí, ktorí sa stotožňujú s jeho charitatívnym rozmerom a každý rok prispievajú k naplneniu jeho dobročinného zámeru. Som presvedčený o tom, že jednotlivci aj veľké spoločnosti by mali podať pomocnú ruku tam, kde je to potrebné, pokiaľ je to v ich možnostiach a využiť svoj potenciál na upozornenie na pálčivé celospoločenské témy,“ vyjadril sa Pavol Lančarič, predseda Dozornej rady spoločnosti Orange Slovensko, ktorá je zároveň hostiteľom dobročinného Plesu v opere počas jeho 20-ročnej histórie.

Výťažok z 20. ročníka dobročinného Plesu v opere v plnej výške využije mimovládna nezisková organizácia Nadácia pre deti Slovenska na ďalší rozvoj programu, ktorý prispieva k zlepšeniu a rozšíreniu možností vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

„Vďaka vyzbieraným financiám budeme môcť pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska rozšíriť úspešný program na podporu inkluzívneho vzdelávania Kto chýba? aj na materské školy a zároveň zabezpečiť jeho udržateľnosť aj do ďalších školských rokov. Cieľom je, aby školy dokázali pracovať s rozmanitosťou svojich žiakov, aby dokázali prispôsobiť vzdelávacie podmienky a pedagogické stratégie rôznorodým potrebám detí a vytvoriť tak v triedach pozitívnu atmosféru spolupráce a prijatia bez rozdielu,“ povedal Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.

V galérii si pripomeňte, ako to vyzeralo na Plese v opere:

​Dobročinný Ples v opere prispel za uplynulé dva roky na podporu inkluzívneho vzdelávania sumou spolu viac ako pol milióna eur. Charitatívny rozmer podujatia má svojich podporovateľov aj medzi známymi osobnosťami. Medzi ne patrí aj zjazdová lyžiarka, najúspešnejšia paralympionička v histórii Slovenska, Henrieta Farkašová.

Tá sa tento rok ujala aj symbolického úderu na gong a problematika inkluzívneho vzdelávania je jej veľmi blízka. ,,Myslím si, že je veľmi dôležité, aby spoločnosť vedela prijať aj ľudí so zdravotným znevýhodnením a aj deti vedeli akceptovať iných a podporovať ich. Je veľmi dôležité nevnímať tú inakosť ako niečo zlé, ale ako niečo hodnotné, čo ich môže obohatiť, aby sa mohli vzájomne ťahať, povzbudzovať a obohacovať,“ vyjadrila sa športovkyňa. 

Zdroj: Tlačová správa

Ticketportal.sk