Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2020, 10:31

Rodí sa ďalšia marvelovská legenda: Jared Leto sa napriek nepriazni kritiky ujal roly upíra Morbia

  • Filmy podľa marvelovských komiksov sa okrem hrdinov rozrastajú aj o zbabelcov.
  • Po Venomovi v podaní Toma Hardyho si na divákov brúsi zuby aj upír Morbius.
  • Snímka zamieri do slovenských kín 31. júla.
Rodí sa ďalšia marvelovská legenda: Jared Leto sa napriek nepriazni kritiky ujal roly upíra Morbia
Zdroj: Marvel

Dr. Michael Morbius (Jared Leto) trpí veľmi vzácnou chorobou krvi. Využije svoj intelekt na to, aby našiel liek. To sa mu síce podarí, ale cena za to je strašná. Morbius zmení sám seba na upíra a ako je v tomto prípade známe, túžbe po ľudskej krvi sa naozaj ťažko odoláva.

Pozrite si aj trailer k filmu:

Snímka síce vznikla na motíve marvelovských komiksov, Marvel Studios, patriaceho pod mediálneho giganta Disney, uvádza portál lidovky.cz. Morbius uzrel svetlo sveta pod taktovkou Sony Studios, rovnako ako predvlaňajší Venom. To v podstate znamená, že snímka nebude súčasťou filmového univerza Marvelu, prepojeného sveta všetkých filmov od Marvel Studios.

Zaujímavá je voľba Jareda Leta do hlavnej úlohy. Herec a frontman rockovej kapely 30 Seconds to Mars si svoje komiksové miesto vydobyl ako zloduch Joker vo filme Jednotka samovrahov (2016). Jeho výkon však kritika na celej čiare potopila. K tomu sa pridal aj fakt, že snímka bola prepadákom nielen u kritikov, ale aj u divákov.

Za snímkou Morbius ​​stojí režisér Daniel Espinosa (Easy Money, Nepriateľ pod ochranou). Autormi scenára sú Matt Sazama a Burk Shapless (Bohovia Egypta, Posledný lovec čarodejníc). V ukážke na film je vidieť Michaela Keatona, ktorý si v snímke Spider-Man: Homecoming (2017) od Marvel Studios zahral zloducha Vultura.