Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2019, 13:52

Lady Gaga zavraždí módnu ikonu Gucciho. Speváčku obsadili do horúcej novinky Ridleyho Scotta

  • Nový film oceňovaného režiséra Ridleyho Scotta (Blade Runner, Gladiátor) rozpráva o skutočnej vražde Maurizia Gucciho.
  • Zastrelila ho bývalá manželka Patrizia Reggianiová, ktorú má hrať slávna speváčka Lady Gaga.
  • Na čo sa môžeme tešiť?
Lady Gaga zavraždí módnu ikonu Gucciho. Speváčku obsadili do horúcej novinky Ridleyho Scotta
Zdroj: Reuters

V roku 1995 bol módny magnát Maurizio Gucci, vnuk slávneho Guccia Gucciho, zastrelený pred svojím domom neznámym vrahom. Vyšetrovanie vraždy bolo veľa medializované a nakoniec prinieslo ovocie.

Čierna vdova

Dva roky po vražde polícia obvinila Patriziu Reggianiovú, ktorej sa v médiách začalo hovoriť Čierna vdova. Žena si zo súdu odniesla neobyčajne prísny trest vo výške 29 rokov väzenia, uvádza portál lidovky.cz.

Dcéra vrahyne tvrdila, že matkino správanie spôsobil nádor na mozgu. Súd to však neobmäkčilo. Reggianiová nakoniec aj tak vo väzení strávila menej ako dvadsať rokov. V roku 2016 bola prepustená za dobré správanie.

"Ak by som Maurizia mohla vidieť znova, povedala by som mu, že ho milujem. Je osobou, na ktorej mi v živote najviac záležalo," vyhlásila Reggianiová v rozhovore pre týždenník Observer v roku 2016. Zároveň pripustila, že jej city pravdepodobne neboli opätované.

Problémová rodina

Film vznikne podľa knihy The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed (Rod Gucci: Senzačný príbeh vraždy, lesku a chamtivosti) spisovateľky Sary Gay Fordenovej. Do podoby scenára ju prepíše nováčik Roberto Bentivegna.

Lady Gaga (vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta) sa objavila v niekoľkých menších úlohách, ale zlom v jej hereckej kariére nastal až v roku 2018.

Po boku Bradleho Coopera si zahrala country speváčku Ally vo filme Zrodila sa hviezda. To jej prinieslo nomináciu na Oscara. Za pieseň Shallow dokonca Oscara získala.

Ticketportal.sk