Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2019, 12:10

Do Bratislavy zavíta svetová latino hviezda, spevák a skladateľ Maluma

Maluma, jeden z najúspešnejších predstaviteľov latino scény vystúpi vo februári v Bratislave.

Do Bratislavy zavíta svetová latino hviezda, spevák a skladateľ Maluma
Zdroj: MALUMA

Maluma v rámci svojho aktuálneho svetového turné vystúpi 26. februára 2020 aj na Slovensku, v Bratislave.

Kolumbijčan je vyhľadávaným partnerom na rôzne druhy spoluprác a jeho meno sa objavuje na nahrávkach spoločne s "áčkovými" hviezdami ako sú Madonna, Shakira, Ricky Martin, Thalia, J Baldvin, XXX Tentacion.

V roku 2010 s ním (ako interpretom aj autorom) podpísali spoluprácu spoločnosti Sony Music Colombia, Sony Latin a Fox Music. Odvtedy už vyšlo viac ako 40 singlov, na ktorých účinkoval, štyri štúdiové albumy a Maluma ako hlavná hviezda absolvoval už tri svetové turné.

Jednu z jeho najznámejších piesní si vypočujete vo videu:

Najnovšie turné je pomenované podľa jeho najnovšieho albumu 11:11 a odštartovalo v máji tohto roku v peruánskej Lime. V rámci jeho európskej časti zavíta 26. februára 2020 aj do Bratislavy, kde sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Jeho tvorba býva najčastejšie označovaná označovaná termínmi ako reggaeton alebo latin trap. Na scéne je takmer desať rokov a patrí k najvýraznejším a najúspešnejším predstaviteľom súčasnej svetovej latino scény.

Maluma sa narodil 28. januára 1994 v Medellíne ako Juan Luis Londoño Arias a svoj umelecký pseudonym si vytvoril podľa krstných mien svojich rodičov a staršej sestry Maria, Luis a Manuela.

Svoje prvé nahrávky pripravil už ako šestnásťročný, keď dostal možnosť prvýkrát nahrávať v profesionálnom štúdiu ako darček od svojho strýka k narodeninám.

Maluma patrí medzi najobľúbenejších interpretov populárnej hudby v rámci sociálnych sietí a digitálnych streamovacích služieb. Má 47 miliónov followerov na Instagrame, 22 miliónov na Facebooku a aj na YouTube, na Spotify ho mesačne počúva takmer 26 miliónov poslucháčov.

Aj vďaka tomu získal ocenenie v roku 2018 ocenenie Social Artist Of The Year v rámci Billboard Latin Music Awards.

Najúspešnejšie videoklipy na YouTube:

Zdroj: Tlačová správa

Ticketportal.sk