Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2019, 11:00

Nepatria do žiadnej škatuľky hudobného štýlu, je im to však jedno: System Of A Down zavítajú k našim susedom

Skupina má osobitý štýl a fanúšikovia ich privítajú budúci rok v Prahe.

Nepatria do žiadnej škatuľky hudobného štýlu, je im to však jedno: System Of A Down zavítajú k našim susedom
Zdroj: echopromotion.cz

Skupina System Of A Down sa po troch rokov vracia do susednej Českej republiky a 16. júna 2020 vystúpi v pôvodnom zložení (Serj Tankian, Daron Malakian, Shavo Odadjian a John Dolmayan) v pražskej O2 Aréne.

Špeciálnymi hosťami budú brazílski Ego Kill Talent, ktorí nedávno vydali svoj druhý album a v apríli budú koncertovať na brazílskych štadiónoch spoločne s kapelami Metallica a Greta Van Fleet.

Americko-arménska skupina System Of A Down bola založená v roku 1994 a s paitimi štúdiovými albumami sa stala jednou z najúspešnejších svetových formácií.

Obrovský komerčný úspech dosiahla vydaním piatich štúdiových albumov, z ktorých tri debutovali na prvom mieste amerického rebríčka časopisu Billboard.

Vo videu si vypočujte jeden z ich najznámejších hitov:

System Of A Down boli nominovaní na štyri ceny Grammy a za skladbu B.Y.O.B. v roku 2006 získali cenu Grammy v kategórii Najlepšie hardrockové vystúpenie. System Of A Down predali celosvetovo viac ako 40 miliónov svojich albumov.

Skupina má osobitý štýl, a tak ani fanúšikovia nie sú jednotní v tom, o aký štýl vlastne ide. Niektorí tvrdia, že najpresnejšie ich vystihuje pojem hard rock, väčšina však hovorí aj o veľmi jedinečnej alternatívnej hudbe, v ktorej sa nachádza etno, funk, psycho, death metal s prvkami arménskeho folklóru.

Kapelu však hudobné škatuľky príliš nezaujímajú. Spevák Serj Tankian k tomu hovorí: "System Of A Down pre mňa nie je progresívna skupina. Ale nie je to zrejme ani typický popový projekt. Rozhodne našej hudbe venujeme pozornosť,
aby sme sa uistili, že to nie je niečo, čo už niekto predtým počul."

A Shavo Odadjian (basová gitara) k tomu dodáva: "Môžete nás porovnávať s kým chcete. Je mi to jedno. Porovnávanie a hudobné škatuľky nemajú na túto kapelu žiadny vplyv. Fakt je fakt: Sme tým, kým sme."

Zdroj: Tlačová správa

Ticketportal.sk