Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2019, 10:11

Z agentky Scullyovej bude premiérka: Zamilovala som sa do ikony, ktorou bola Margaret Thatcherová

"Thatcherová bola impozantná osobnosť a či už milovaná, alebo opovrhovaná, definovala svoju dobu," vyhlásila herečka Gillian Andersonová.

Z agentky Scullyovej bude premiérka: Zamilovala som sa do ikony, ktorou bola Margaret Thatcherová
Zdroj: Reuters

Herečka Gillian Andersonová, ktorá  je českým a slovenským divákom známa ako agentka Scullyová zo seriálu Akty X, si v štvrtej sérii historického seriálu The Crown o období panovania Alžbety II. zahrá britskú premiérku Margaret Thatcherovú. Na svojom webe to uviedla televízia Sky News.

"Som nadšená, že sa môžem pripojiť a budem mať príležitosť stvárniť takú komplikovanú a kontroverznú ženu," uviedla Andersonová. "Thatcherová bola nepochybne impozantná osobnosť, chcem však preskúmať, čo bolo pod povrchom a trúfam si povedať, že som sa zamilovala do ikony, ktorá, či už milovaná, alebo opovrhovaná, definovala svoju dobu," dodala.

Výber herečky pre rolu niekdajšej "železnej lady" potvrdila na Twitteri spoločnosť Netflix:

Kráľovnú Alžbetu II. v tretej sérii seriálu hrala Olivia Colmanová, ktorá tento rok vo februári získala Oscara za stvárnenie kráľovnej Anny Stuartovej vo filme Favoritka. Colmanová si v roku 2011 zahrala vo filme Železná lady po boku Meryl Streepovej.

Ticketportal.sk