Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2019, 13:30

Filmová séria o Matrixe bude mať štvrtý diel. Skalných fanúšikov poteší najmä obsadenie hlavných postáv

Hlavné postavy Nea a Trinity opäť stvárni Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová.

Filmová séria o Matrixe bude mať štvrtý diel. Skalných fanúšikov poteší najmä obsadenie hlavných postáv
Zdroj: Reprofoto, YouTube/ymom11

Filmová séria o Matrixe, ktorej prvý diel sa na plátnach kín objavil pred 20 rokmi, bude mať ďalšie pokračovanie. V utorok to oznámil šéf produkčnej spoločnosti Warner Bros. Pictures Group, Toby Emmerich. Hlavné postavy Nea a Trinity opäť stvárni Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová, réžie sa ujme Lana Wachowskiová. Podľa informácií časopisu Variety je štart prác na "Matrixe 4" plánovaný na začiatok budúceho roka.

Warner Bros. Pictures bude film produkovať spoločne so štúdiom Village Roadshow Pictures. Žiadne podrobnosti ohľadne zápletky zatiaľ nie sú známe, a nie je teda jasné ani to, ako tvorcovia naložia s postavou Morhpea, ktorého v doterajšej trilógii hral dnes 58-ročný Laurence Fishburne. Pripravovaná snímka zatiaľ nemá stanovený dátum uvedenia do kín.

Prvé tri filmy z rokov 1999 až 2003 priniesli na vstupenkách globálne tržby vo výške 1,6 miliárd dolárov (približne 1,4 miliardy eur). Podľa Variety sa skupina Warner. Bros už niekoľko rokov snažila nájsť spôsob, ako vzkriesiť dystopickú ságu o svete ovládanom strojmi, iniciatívu však zabrzdili právne ťahanice.

"Sme neskutočne nadšení, že sa spoločne s Lanou (Wachowskiovou) vraciame k Matrixu. Lana je skutočný vizionár... a nás ohromne teší, že sa chopila scenára, réžie aj produkcie tejto novej kapitoly pre svet Matrixu," povedal Emmerich o žene, ktorá prvé tri filmy vytvorila spoločne s Lilly Wachowskou.

"Mnoho myšlienok o našej realite, ktoré sme s Lilly rozvíjali pred 20 rokmi, sú dnes ešte relevantnejšie. Som veľmi šťastná, že sa tieto postavy vracajú do môjho života a som ja vďačná za príležitosť pracovať s mojimi skvelými kamarátmi," uviedla k novému projektu Wachowskiová.

Ticketportal.sk