Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 13:11

Trailer k novej adaptácii Malých žien s Ronanovou a Streepovou je na svete. Pozrite si prvú ukážku

  • Príbeh dodnes dojíma čitateľov a hlavne čitateľky nielen v Spojených štátoch
  • Teraz sa dočkáme najnovšej verzie.
  • V snímke hrajú aj Saoirse Ronanová, Meryl Streepová a Timothée Chalamet.
Trailer k novej adaptácii Malých žien s Ronanovou a Streepovou je na svete. Pozrite si prvú ukážku
Zdroj: Reprofoto, YouTube/Litlle women, Sony Pictures Entertainment

Studio Sony Pictures zverejnilo prvú upútavku na novú filmovú adaptáciu románu Malé ženy. Už ôsme filmové spracovanie najslávnejšieho diela americkej spisovateľky Louisy May Alcottovej režírovala Greta Gerwigová. V snímke o osude štyroch sestier, ktoré dospievajú bez otca počas americkej občianskej vojny hrajú aj Saoirse Ronanová, Meryl Streepová a Timothée Chalamet.

Film bude mať premiéru v Spojených štátoch v decembri a do tunajších kín by sa mal podlľa portálu csfd.cz dostať v marci budúceho roka. Pôvodný Alcottovej román so životopisnými prvkami vykresľuje jej detstvo s tromi sestrami v mestečku Concord v americkom štáte Massachusetts.

Trailer k filmu si pozrite vo videu:

Hlavnou autobiografickou hrdinkou je ašpirujúca spisovateľka Jo (Ronanová), ktorá sa domnieva, že k tomu, aby uspela, muža nepotrebuje. Táto postava sa stala po zverejnení románu v 60. rokoch 19. storočia vzorom pre mnoho žien, napísal portál televízie CNN.

Jej dôverníka z detstva Laurieho hrá Chalamet, nominovaný na Oscara za najlepší mužský výkon v hlavnej úlohe v snímke Daj mi svoje meno. Najstaršiu zo sestier Marchových, romantickú Meg, hrá Emma Watsonová, známa z filmovej série o Harrym Potterovi. Meryl Streepová vo filme stvárnila bohatú príbuznú, od ktorej pomoci je rodina často závislá.

Príbeh dodnes dojíma čitateľov a hlavne čitateľky nielen v Spojených štátoch. K popularite mu pomohla aj filmová verzia, ktorá sa v kinách objavila v roku 1994, kde si matku zahrala Susan Sarandonová a jej dcéry Kirsten Dunstová, Claire Danesová či Winona Ryderová.