Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 10:48

Svetový úspech slovenského divadla v Cannes: Bratislavské Teatro Colorato si odnieslo hlavnú cenu

Spomedzi 13-tich súborov z Francúzska, Argentíny, Portugalska ocenili slovenské divadlo najvyšším ocenením.

Svetový úspech slovenského divadla v Cannes: Bratislavské Teatro Colorato si odnieslo hlavnú cenu
Zdroj: Teatro Colorato

Divadlo Teatro Colorato z Bratislavy zožalo na medzinárodnom divadelnom festivale „Les Theatralies de Cannes 2019“ v Theatre Alexandre III. v Cannes vo Francúzsku veľký úspech. Organizátori festivalu udelili slovenskému Teatro Colorato najvyššie ocenenie a to „Zlatú hviezdu z Cannes“.

Mladí profesionáli sa predstavili s divadelnou inscenáciou Louis Braille na motíve textu Beaty Panákovej v réžii Petra Weincillera. Inscenácia získala cenu „za originalitu, adekvátnosť a prepojenie vizuálneho scénického spracovania s témou hry a v neposlednom rade za vynikajúci výkon“.

Hra Louis Braille hovorí o životnej ceste vynálezcu písma pre nevidiacich a húževnatosti človeka napriek handicapu nevzdávať sa v ťažkých životných situáciách. Organizátori festivalu udeľujú najlepším súborom tri ceny - „Hviezdy z Cannes“.

Francúzi boli nadšení, Teatro Colorato si vyslúžilo množstvo gratulácií od členov zahraničných súborov, profesorov divadelných škôl, lektorov letných divadelných kurzov v Cannes, režisérov, ba dokonca aj od divadelných technikov.

"Myslím, že bolo celkom vtipné, že Slováci prišli hrať do Francúzska hru o osobnosti francúzskych dejín. Keď sme prišli do divadla Alexandre III. a začali vybaľovať scénu, videli sme, že tam pracujú skúsení, ostrieľaní technici a profíci, ktorí už zažili naozaj všeličo. Bolo veľmi milé, keď jeden z nich pozrel na scénu a poznamenal: "Toto bude dobré predstavenie." Keďže sme hrali v slovenčine s francúzskymi titulkami, divácke prijatie bolo veľmi ústretové a na konci bolo len počuť výkriky zo sály: "Bravo!"," neskrýval radosť režisér a umelecký šéf Teatra Colorato Peter Weinciller.

Zdroj: Tlačová správa

Ticketportal.sk