Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 14:21

Žaloba za milióny. Lady Gaga údajne ukradla oscarovú pieseň Shallow

  • Obľúbený piesňový duet Shallow Lady Gagy a Bradleyho Coopera z filmu Zrodila sa hviezda (A Star is Born) je údajne kradnutý.
  • Hudobník Steve Ronsen pripravuje žalobu za milióny.
Žaloba za milióny. Lady Gaga údajne ukradla oscarovú pieseň Shallow
Zdroj: Continental FIlm / Zrodila sa hviezda

Snímka režiséra Bradleho Coopera Zrodila sa hviezda, v ktorom si sám zahral jednu z hlavných úloh, ohromila divákov aj kritikov. Preslávila sa hlavne atmosférickým a precíteným duetom Shallow, ktorý vo filme napísala "do šuflíka" Ally (Lady Gaga) a až úspešný pesničkár Jack Maine (Bradley Cooper) ju aj vďaka tejto piesni dostane na svetové pódiá.

Ich dojímavé prevedenie piesne Shallow na spoločnom koncerte je bezpochyby jedným z vrcholov filmu. Pieseň mala neskutočný úspech - vyhrala Oscara, dve ceny Grammy (najlepšia filmová pieseň a najlepší popový výkon dua alebo skupiny) a dokonca aj Zlatý glóbus.

Pripomeňte si pieseň vo videu:

Výborne si viedla aj v hitparádach, kde v mnohých krajinách obsadila minimálne na jeden týždeň prvé miesto v celkovom rebríčku. Podľa relatívne neznámeho hudobníka Steva Ronsena však bola v prípade Shallow vykradnutá jeho vlastná pieseň Almost z roku 2012, uvádzajú Lidovky.

Zdroj: Screenshot, YouTube/Steve Ronsen

​Prekáža mu hlavne sekvencia nôt G, A a B zo začiatku piesne. Podľa dostupných informácií chce Ronsen od tvorcov piesne, Lady Gaga a producenta Marka Ronsona, odškodné vo výške miliónov dolárov.

Ronsen si tiež údajne nechal vypracovať správu od hudobného odborníka, ktorá potvrdzuje oprávnenosť jeho požiadavky.

"Pán Ronsen a jeho advokát chcú zarobiť peniaze na popularite úspešného umelca. Je to hanebné a zlé," povedal k záležitosti právnik Lady Gagy. Podľa neho je rovnaká sekvencia nôt napríklad aj v piesni Dust in the Wind (1987) od skupiny Kansas.

Pieseň speváka Steva Ronsena si vypočujte vo videu:

Keď už nič iné, Ronsen zviditeľnil sám seba. Pred vypuknutím samotnej kauzy nemala pieseň na serveri SoundCloud viac ako tisíc vypočutí. Teraz ich má vyše 250-tisíc. Shallow má pritom len na Youtube vyše 657 miliónov videní.

Ticketportal.sk