Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 12:53

Evanescence historicky prvýkrát na Slovensku. Fanúšikov potešia najväčšie hity aj vystúpenie hosťujúcej Tarje Turunen

Koncert Evanescence je exkluzívny, na Slovensku budú hrať prvýkrát.

Evanescence historicky prvýkrát na Slovensku. Fanúšikov potešia najväčšie hity aj vystúpenie hosťujúcej Tarje Turunen
Zdroj: PROFI EVENT TEAM

Po dlhšej prestávke sa skupina Evanescence vydala na európske turné a jednou z mála zastávok bude aj Slovensko. Koncert sa uskutoční v Trnave 7. septembra 2019 v areáli Slávia Trnava. Evanscence ako hlavná hviezda koncertu zahrá najznámejšie hity ako My Immortal, Bring Me to Life, Lithium, Going Under a mnohé ďalšie.

Ukážku jedného z ich najväčších hitov si pozrite vo videu:

Najväčšie hity a atraktívni hostia

Najznámejšie skladby budú mať fanúšikovia možnosť počuť v rámci takmer dvojhodinového programu, v ktorom skupina vystúpi aj so špeciálnymi hosťami. Jedným z nich je skupina Veridia, ktorá je príjemnou melodickou rockovou skupinou so speváčkou.

Druhým lákadlom je účasť Tarje Turunen, ktorá je pre nadšencov známa svojím pôsobením v skupine Nightwish. Aktuálne totiž vydáva svoj nový sólový album In the Raw, ktorý je jej siedmym štúdiovým albumom od odchodu od Nightwish.

Novinka z neho zaznie aj na koncerte na Slovensku. U nás pôjde o tzv. „zahrievací“ koncert jej nového turné, na jej vystúpení však zaznie aj prierez celou speváčkinou tvorbou, vrátane spomienok na jej predošlú kariéru.

Pozrite si vo videu aj pozvánku od Tarje:

Evanescence

  • Symfonicko-metalová, či gothic-rocková skupina Evanescence je zatiaľ najväčšou hviezdou tohto žánru, čo sa týka celosvetového dopadu a ich hity hrajú rockové aj mainstreamové rádiá. Ich dva najväčšie hity pokorili hranicu 1,2 miliardy zhliadnutí na Youtube.
  • Evanescence bola založená v roku 1995 speváčkou Amy Lee a gitaristom Benom Moodym. Ich prvý album Fallen uzrel svetlo sveta v roku 2003, predalo sa z neho vyše 15 miliónov kópií a skupine vyniesol dve ceny Grammy.
  • Ich ďalšie albumy neboli o nič menej úspešné, napriek tomu, že sa zloženie skupiny v priebehu rokov menilo.
  • Posledný album s názvom Synthesis vyšiel v roku 2017.

Ticketportal.sk