Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2019, 10:59

Do Banskej Štiavnice v sobotu zavíta folklór, nezabudnuté remeslá a príde aj Maťko a Kubko

Sobota bude v Banskej Štiavnici patriť folklóru.

Do Banskej Štiavnice v sobotu zavíta folklór, nezabudnuté remeslá a príde aj Maťko a Kubko
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Na Námestí sv. Trojice sa v sobotu 3. augusta uskutoční 19. ročník podujatia Nezabudnuté remeslá. Do mesta príde približne 150 remeselníkov, predajcov ľudovo – umeleckých a tzv. hand - made produktov, aby obnovili atmosféru trhov, ktoré sa na tomto mieste konali v minulosti.

Po vlaňajšom mimoriadne priaznivom prijatí účasti krajanov tohtoročná dramaturgia akcie čiastočne nadväzuje na túto tému. Na podujatí vystúpia detské folklórne súbory zahraničných Slovákov z Kovačice a Paríža a spolu s nimi sa návštevníci dozvedia aj čosi zo života našich krajanov v Srbsku a Francúzsku.

„Program doplní detský folklórny súbor Matičiarik z Banskej Bystrice, pod vedením Zuzany Drugovej, ktorá sa organizačne a dramaturgicky podieľala na príprave podujatia,“ prezradila dramaturgička akcie Zuzana Patkošová z Mestského úradu v Banskej Štiavnici.

Zdroj: TASR/Dano Veselský

​Dodala, že pre milovníkov insitného umenia pripravili výstavu maliarov zo srbskej Kovačice, ktorá sa bude konať v priestoroch Kultúrneho centra.

Najmenších poteší program na vedľajšom pódiu, kde si budú môcť užiť slovenské rozprávky vo forme divadelných predstavení, kúsky žongléra, či odfotiť sa s postavičkami Maťka a Kubka.
Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.

Ticketportal.sk