Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2019, 09:33

Katy Perryová a jej vydavateľstvo musia za ukradnutú skladbu zaplatiť mastné odškodné

Verdikt predstavuje nečakané víťazstvo pre málo známeho kresťanského rappera.

Katy Perryová a jej vydavateľstvo musia za ukradnutú skladbu zaplatiť mastné odškodné
Zdroj: Reuters

Porota súdu v Los Angeles vo štvrtok rozhodla, že popová hviezda Katy Perryová a osoby, ktoré s ňou spolupracovali na hite Dark Horse z roku 2013 ako aj speváčkino hudobné vydavateľstvo musia zaplatiť spolu 2,78 milióna dolárov (2,5 milióna eur) ako odškodné rapperovi Marcusovi Grayovi prezývanému Flame a jeho dvom spoluautorom piesne Joyful Noise z roku 2009, informovala v piatok agentúra AP.

Pozrite si porovnanie oboch piesní:

Dôvodom je, že túto kresťanskú rappovú pieseň podľa verdiktu napodobnili zmieneným hitom Dark Horse a porušili tak autorské práva. Samotná Perryová má zaplatiť čosi vyše 550-tisíc dolárov (v prepočte 495.839 eur), zatiaľ čo väčšinu odškodného má uhradiť jej nahrávacia spoločnosť Capitol Records, píše agentúra AP.

Verdikt podľa AP predstavuje pomerne nečakané víťazstvo pre Graya, málo známeho kresťanského rappera, ktorý už pred piatimi rokmi podal voči slávnej Perryovej v súvislosti s piesňou žalobu pre porušenie autorských práv.

Zdroj: TASR/AP

​Súdna porota už skôr tento týždeň rozhodla, že autori hitu Dark Horse napodobnili pieseň Joyful Noise, výšku odškodného však stanovila až vo štvrtok.

Ticketportal.sk