Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2019, 17:00

Cez víkend ovládnu centrum Bratislavy ázijské rytmy, exotické tance, ale aj chute Ďalekého východu

V programe Ázijského víkendu sú aj ukážky bojových umení, exotických tancov a hudby, kreslenie tušom či kulinárska šou.

Cez víkend ovládnu centrum Bratislavy ázijské rytmy, exotické tance, ale aj chute Ďalekého východu
Zdroj: Reprofoto, YouTube/Vaše BKIS

Druhý ročník Ázijského víkendu sa uskutoční v piatok a sobotu (2. a 3. 8.) na Hlavnom námestí v Bratislave.

"Bude to v spolupráci s veľvyslanectvami Číny, Indie, Indonézie, Japonska, Južnej Kórey a Vietnamu. Ich veľvyslanci a diplomati sa zúčastnia oficiálneho ceremoniálu, ktorý v piatok o 15.30 h otvorí štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR František Ružička," informuje Miriam Šlosárová z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS), ktoré podujatie organizuje v rámci cyklu Medzinárodná Bratislava.

Pozrite si vo videu ukážku predošlého ročníka:

Po otvorení India predstaví cvičenie jogy, hru na tradičný hudobný nástroj – sitar a tanec Bharatnatyam. Južná Kórea ukážky bojového umenia Taekwondo i tradičné piesne a tance. Podobne sa predstaví Vietnam a Indonézia.

Okrem hudby Čína predvedie módnu prehliadku tradičného odevu qipao. Večer uzavrie Japonsko hudobným vystúpením String Quarter.

Sobotný program pokračuje od 17.00 h. K hudobným a tanečným vystúpeniam, bojovým ukážkam pribudne tradičné čínske kreslenie tušom a kuchárska šou z indonézskej reštaurácie. Podujatie ukončí tradičné indonézske hudobné vystúpenie Javanese Gamelan.

Opäť nebudú chýbať stánky veľvyslanectiev, ktoré ponúknu knihy, informačné materiály, ochutnávky tradičných jedál, rôzne hry a súťaže.