Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2019, 08:00

Kaščák o bezpečnosti na Pohode: Kedysi sa ľudia sťažovali, že sa kontroluje príliš a teraz, že málo

Riaditeľ festivalu prezradil, pre koho bol festival najnáročnejší, čo bolo za zrušením koncertu jednej z najočakávanejších hviezd, alebo ako je to s bezpečnosťou.

​Posledný deň festivalu preebehla aj tlačová konferencia, na ktorej Michal Kaščák, riaditeľ festivalu a Anton Repka, PR manažér, informovali o priebehu festivalu, zaujímavostiach aj o tom, že na budúcoročnú Pohodu je už v tomto momente predaných 3-tisíc lístkov.

Kaščák prezradil aj to, pre koho bol festival tento rok najnáročnejší, čo bolo za zrušením koncertu jednej z najočakávanejších hviezd alebo zaujímavosti zo zákulisia.

Súčasťou festivalu je však aj bezpečnosť. Vzhľadom na to, že festival, podobne ako po minulé roky, privítal 30-tisíc návštevníkov, zaujímalo nás, ako je na tom z hľadiska bezpečnosti. 

Festivalu sa totiž každoročne zúčastní desaťtisícová masa ľudí, odohrá sa tu mnoho koncertov svetoznámych hudobných hviezd, organizujú sa besedy, na ktorých sa zúčastňujú známe osobnosti Slovenska ako aj prezidenti, ktorou bola tento rok prezidentka Zuzana Čaputová.

Povinný prechod detektorom kovov alebo iný druh podobnej kontroly, ktorý by sa vzťahoval na každého návštevníka sme nezaznamenali.

Vstup na festival je podmienený preukázaním sa vstupenkou alebo akreditáciou a takisto je dôležité dodržiavať pokyny a zákazy týkajúce sa zbraní, drog a podobne.

"Vyhodnocujeme riziká a spolupracujeme s políciou, so všetkými jej zložkami a spoliehame sa na nich. Ubezpečujem ľudí, že všetky typy rizík sú veľmi dobre pokryté," tvrdí Kaščák. 

Riaditeľ festivalu dodal, že pri vstupoch im ide najmä o to, aby zachytili to, čo by mohlo návštevníkov priamo ohroziť, ako sú sklenené fľaše či zbrane.

"Robíme to však takým námatkovým spôsobom a tento typ spolupráce považujem za dobrý. Kedysi sa ľudia sťažovali, že sa kontroluje príliš veľa, teraz sa zas sťažujú, že sú kontrolovaní príliš málo. Je dôležité si uvedomiť, že kontroly riešime inými spôsobmi, ako na bráne," ubezpečil Kaščák.

Ticketportal.sk