Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2019, 15:04

Môže to byť to najdepresívnejšie, čo dnes uvidíte. Na ruských Simpsonovcov vás nepripraví nič

  • Remake znelky na americký seriál Simsponovci s pečaťou nezávislej kinematografie.
  • Je ruská verzia na hranici humoru alebo bizarnosti?
Môže to byť to najdepresívnejšie, čo dnes uvidíte. Na ruských Simpsonovcov vás nepripraví nič
Zdroj: Reprofoto, YouTube/Lazy Square

Nie sú Simpsonovci ako Simpsonovci. Tí ruskí sú bez grotesky a nadhľadového humoru, ale s puncom realistickej satiry odvrátenej strany ruskej spoločnosti. Presne takto vyzerá nový výtvor z dielne ruského umelca a animátora menom Lazy Square.

Ten vytvoril novú znelku legendárneho americký seriálu, dej aj postavy sú v nej zasadené do prostredia „temnej“ strany ruskej spoločnosti a ako uvádza portál The Calvert Journal, ide v tomto prípade o "tú najdepresívnejšiu vec, akú dnes uvidíte".

A naozaj, po zhliadnutí videa, ktoré má v priebehu troch dní na YouTube už 50-tisíc (paradoxne) pozitívnych reakcií a videlo ho vyše 1,5 milióna užívateľov, je jasné, že titulok článku spomenutého portálu je naozaj namieste.

Obľúbená americká rodina, ktorá je známa po celom svete, je "obohatená o liberálnu dávku násilia, drog a drobných zločinov". Z Barta je zlodej, ktorý kradne telefóny, Lisa je obkľúčená policajtmi, pretože sa hrou na flautu snaží vyžobrať čo najviac, Marge pri nákupe v pochmúrnom obchode uštedrí predavačke pár štipľavých nadávok, pričom v kočíku tlačí malú Maggie.

​Najdepresívnejší a zároveň najodstrašujúcejší je koniec plný násilia a nadávok priamo pred očami detí.

Ak to všetko zvládnete, v sprievode o nič menej smutnej piesne od Gorana Bregovica – Ederlezi v pozadí, pochopíte, že tvrdý americký humor je v porovnaní s ruskou tvrdou satirou len slabým odvarom.

Ticketportal.sk