Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2019, 14:08

Jedna z najúspešnejších súčasných britských kapiel Bastille vystúpi už zajtra v Bratislave

Koncert otvorí nitrianska postindie kapela Luvver.

Jedna z najúspešnejších súčasných britských kapiel Bastille vystúpi už zajtra v Bratislave
Zdroj: Reuters

Jedna z najúspešnejších súčasných britských kapiel Bastille vystúpi v rámci „Still Avoiding Tomorrow Tour“ 28. mája 2019 v bratislavskej Refinery Gallery. Koncert, ktorý sa začína o 19:00 v bratislavskej Refinery Gallery 28. mája otvorí nitrianska postindie kapela Luvver. 

Len ich pieseň „Pompeii“ má na YouTube a Spotify spolu vyše miliardu streamov. Ich letná novinka „Happier“ (feat. DJ Marshmello) prekročila hranicu 100 miliónov streamov za pár týždňov. Na konte majú BRIT Awards i NME Awards a na jar 2019 vydajú očakávaný tretí štúdiový album Doom Days.

Pieseň Happier si vypočujte vo videu:

Keď Bastille vydali prvé single Flaws a Icarus v júli 2010 a ich kariéra sa odštartovala uzavretím zmluvy s Virigin Records a hraním na prestížnych britských festivaloch ako Glastonbury, Isle of Wight či Leeds Festival.

V roku 2012 vydali singel „Overjoyed“, ktorý Q Magazine predstavil ako „Track of the Day“ a po vydaní ďalšieho singla „Bad Blood“ sa dostali aj do rubriky 'New Band of the Day' v denníku The Guardian.

Definitívny zlom v ich kariére prišiel začiatkom roka 2013, keď vydali mimoriadne úspešný a kritikmi uznávaný singel „Pompeii“ a krátko na to aj debut Bad Blood, ktorý sa stal okamžite číslom jeden v britskej hitparáde.

Z BRIT Awards si odniesli cenu pre Najlepšieho nováčika (Best Breakthrough Act) a v tom istom roku boli nominovaní aj na Grammy v kategórii Best New Artist, ktorú napokon získal Sam Smith.

  • Skupinu Bastille tvoria frontman a textár Dan Smith, klávesák Kyle Simmons, basák a gitarista Will Farquarson a bubeník Chris Wood.
  • Skupina odohrala vyše 500 koncertov na šiestich kontinentoch, vrátane kritikmi ospevovaného turné ReOrchestrated a celosvetovo predala 15 miliónov singlov a 6 miliónov albumov.
  • Debut Bad Blood a nasledujúci album Wild World sa vyšplhali na čelo britskej hitparády a dostali sa aj do TOP 10 v USA. Ich piesne si ľudia vypočuli cez rôzne streamovacie služby vyše tri a pol miliardy krát.
  • Okrem výhier na BRIT Awards (British Breakthrough Act) či NME Awards (najlepší album) boli nominovaní aj na Grammy, AMA či MTV Europe Awards.

Ticketportal.sk