Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2019, 20:32 Aktualizované dňa 25.05.2019 o 20:48

Zlatú palmu v Cannes získal juhokórejský film Parazit

Slávnostným odovzdávaním cien dnes večer festival končí.

Zlatú palmu v Cannes získal juhokórejský film Parazit
Zdroj: Reuters

Hlavnú cenu tohtoročného 72. ročníka filmového festivalu v Cannes Zlatú palmu tento rok získala dráma Kisaengčchung (Parazit) režiséra Pong Čung-hoa. Slávnostným odovzdávaním cien dnes večer festival končí.

Druhá sa umiestnila snímka Atlantique, ktorá vznikla v koprodukcii Francúzska, Senegalu a Belgicko. Veľkú cenu poroty si za ňu odnáša francúzsko-senegalská režisérka Mati Diopová.

Ocenenie filmového festivalu za najlepšiu réžiu získali belgickí bratia Luc a Jean-Pierre Dardennovci za dramatickú snímku Le Jeune Ahmed (Mladý Ahmed).

Cenu za najlepšiu herečku získala Angličanka Emily Beechamová za rolu v dráme Little Joe rakúskej režisérky Jessica Hausnerovej.

Najlepším hercom potom bol vyhlásený Španiel Antonio Banderas za výkon v dramatickej snímke Bolesť a sláva uznávaného španielskeho režiséra Pedra Almodóvara.

Už 19. mája si v Cannes prevzal Zlatú palmu za celoživotné dielo legendárny francúzsky herec Alain Delon. Proti jeho vyznamenaniu vznikla aj petícia, pretože herec sa v posledných rokoch stal terčom kritiky kvôli svojmu správaniu k ženám alebo názorom na homosexuálov.

Ticketportal.sk