Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 14:15

Internet prišiel o legendu. Zomrela mačka Grumpy Cat

Mačka sa na internete preslávila nevrlým a nahnevaným výrazom.

Internet prišiel o legendu. Zomrela mačka Grumpy Cat
Zdroj: TASR/AP

Svet dnes zasiahla smutná správa. Zomrela legendárna mačka, ktorá sa dostala do povedomia verejnosti ako známe meme Grumpy Cat – teda nevrlá mačka.

​O úmrtí Grumpy Cat, ktorej skutočné meno bolo Tardar Sauce, informovala na jej majiteľka na Twitteri. „Nepredstaviteľne nám láme srdcia, že musíme oznámiť stratu našej milovanej Grumpy Cat,“ uviedla v tweete jej majiteľka Tabatha Bundesen.

Mačka podľa medializovaných informácií podľahla infekcii močových ciest. Mala sedem rokov. Podľa majiteľky mačka zomrela pokojne v jej náručí vo štvrtok ráno.

Internetová senzácia

Pre rodinu Grumpy Cat sa celý život zmenil v roku 2012, keď jej majiteľka zverejnila jej prvú fotku na sociálnych sieťach.

Nahnevaný a nevrlý výraz mačky sa na internete okamžite stal senzáciou. Mačka Tardar Sauce dostala od internetových fanúšikov prezývku Grumpy Cat a stala sa základom pre nekonečné množstvo meme.

Mrzutý výraz mačky bol natoľko fascinujúci, že si mnohí fanúšikovia mysleli, že mačka je vymyslená a ku grimase jej dopomohol photoshop.

Tieto domnienky musela vyvrátiť jej majiteľka. Tá preto zverejnila video s Grumpy Cat a vytvorila tak svojej mačke kult oddaných nasledovníkov.

Mačka svojim majiteľom zarobila

Tvár mačky sa objavila na internetových meme, obrázkoch, vo videách a na tričkách. Grumpy Cat svojim majiteľom okrem radosti z domáceho zvieratka priniesla aj značné príjmy.

Tí totiž minulý rok vyhrali súdny spor o používanie ochrannej známky. V úspešnom súdnom spore vysúdili kvôli neoprávnenému používaniu autorských práv 710-tisíc dolárov.