Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 10:00

Růže z papíru, U stánkú či Podvod. František Nedvěd odštartuje sériu 100 koncertov

František Nedvěd oslavuje 50 rokov na scéne, odohrá vyše 100 koncertov.

Růže z papíru, U stánkú či Podvod. František Nedvěd odštartuje sériu 100 koncertov
Zdroj: Nora Krchňáková | NK Factory

Český spevák a gitarista František Nedvěd oslavuje 50 rokov na hudobnej scéne a stále má fanúšikom čo ponúknuť. Pred 20-timi rokmi sa pracovne rozišiel s bratom Honzom a teraz koncertuje so svojim synom Vojtom.

10-ročná symbióza

Jedna z najvýznamnejších osobností českej country hudby, folku a trampskej piesne plánuje aj tento rok odohrať 100 koncertov po celom Česku a Slovensku.

„Hudba je môj život, je to moje všetko. Pred 20-timi rokmi sem sa po prvýkrát rozišli, a odvtedy sme sa ešte štyri alebo päť krát hudobne stretli a opäť rozišli. Naposledy to bolo pred piatimi rokmi. Pri jednom rozchode s bratom som nahral niekoľko sólových CD,“ prezradil František Nedvěd.

Jednu z jeho legendárnych piesní si pripomeňte vo videu:

Legendárny spevák teraz vystupuje so svojim synom Vojtom. „Rozumieme si a darí sa nám. Otec a syn je dokonalá kombinácia. Vieme o sebe všetko, čo potrebujeme v hudbe, ja cítim jeho pocity, on cíti moje. Dokonalá symbióza. Obaja dúfame že toto spojenie vydrží čo najdlhšie,“ plánuje František Nedvěd.

Aj tento rok si budú môcť fanúšikovia vypočuť hity „Jsem tvůj déšť“, „Řemeslo“, „Devatenáct“, „Kočovní herci“, „Skládanka“, „Růže z papíru“, „U stánkú“ či „Podvod“.

Najobľúbenejšie sú všetky

„Máme radosť z toho, že je o nás stále veľký záujem a že máme silu uspokojovať poslucháčov našimi pesničkami. Moje prianie je, aby nám to dlho spolu vydržalo. Pokiaľ mi bude zdravie ako tak slúžiť, vždy sa rád postavím na pódium, s gitarou v ruke, a zahrám svojim fanúšikom naše pesničky."

"Najobľúbenejšie sú vlastne všetky. A podľa toho aké pesničky si praje obecenstvo, zvolíme tie najlepšie, a podľa toho vytvárame playlist. Sledujeme ľudí, oni poznajú takmer všetky naše pesničky, spievajú si s nami, a to je pre nás najlepší pocit, ktorý sa nedá opísať,“ hovorí  František Nedvěd.

​František Nedvěd sa po hudobných začiatkoch v niekoľkých bigbítových a trampských skupinách spolu so svojím bratom Janom Nedvědom preslávil ako člen folkovej skupiny Brontosauři a folkovo-gospelovej skupiny Spirituál kvintet.

Neskôr s Janom Nedvědom vytvoril duo označované Nedvědi. Od roku 1994 si František Nedvěd súbežne buduje sólovú kariéru. Od roku 2013 vystupuje samostatne, s kapelou Tiebreak, alebo so synom Vojtom.František Nedvěd má na konte šesť samostatných albumov, jednu vlastnú výberovku, a spolu s bratom dve výberovky a 20-tku albumov.

Ticketportal.sk