Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2019, 09:57

Záverečný boj, aký nikdy nikto predtým neurobil. Pozrite si trailer k finálnej časti Hry o tróny

  • V záverečnej časti Hra o tróny vás čaká najdlhší boj v histórii kinematografie.
  • Epizóda spojí na jednom mieste najviac hlavných postáv od prvej epizódy z roku 2011.
Záverečný boj, aký nikdy nikto predtým neurobil. Pozrite si trailer k finálnej časti Hry o tróny
Zdroj: HBO

Magazín Entertainment Weekly prišiel s informáciou o tom, že veľký boj ôsmej a poslednej série seriálu Hra o tróny má byť vôbec tým najdlhším, aký bol kedy nakrútený. Filmári ho nakrúcali dlhých jedenásť týždňov, uvádzajú Lidovky.

Boj vypukne v premiére 14. apríla. Článok obsahuje časti, ktoré prezrádzajú dej predchádzajúcich epizód seriálu. Ľudia proti nemŕtvym. Záverečný boj proti Nočnému kráľovi a jeho légii nemŕtvych má zbúrať všetky doterajšie kinematografické rekordy.

"Nikdy nič také nikto neurobil. Posledný stret medzi živými a nemŕtvymi je úplne nevídaný, brutálny mix žánrov, a to aj v rámci jedného jediného boja."

Trailer si pozrite vo videu:

"Sú tam sledy udalostí nabalené na iné sledy udalostí, ktoré sú nadväzné na ešte iné sledy udalostí. David a Dan (Benioff a Weiss, tvorcovia seriálu - pozn. aut.) napísali úžasný hlavolam a Miguel (Sapochnik, režisér - pozn. aut) to dal všetko dohromady. Bolo to neuveriteľne náročné, ale myslím, že z toho každý divák sadne na zadok," povedal magazínu producent seriálu Bryan Cogman.

​Podľa dostupných informácií sa stret bude konať priamo na Zimohrade, rodovom sídle rodiny Starkovcov. Okrem Starkovcov sa do boja zapojí aj Daenerys Targaryenová, Brienne z Tarthu, Tyrion Lannister, pravdepodobne aj Jamie Lannister a ďalšie obľúbené postavy.

Pozrite si galériu z 8. série:

​Epizóda tak spojí na jednom mieste najviac hlavných postáv od prvej epizódy prvej série z roku 2011. Je jasné, že je záverečný boj v dobrých rukách. Miguel Sapochnik, jej režisér, nakrútil pre Hru o tróny už boj pri Tvrdodomove (5. séria, 8. epizóda), ale hlavne Boj bastardov (6. séria, 9. epizóda).

Práve druhá menovaná je dlhodobo fanúšikmi uvádzaná ako ten najlepší boj seriálu vôbec. Slávil taký úspech, že si celá epizóda odniesla televíznu cenu Emmy. Premiéra je naplánovaná na 14. apríla 2019.