Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2019, 15:38

BBC odmietlo hrať Jacksonove piesne kvôli obvineniam zo zneužívania detí

Vedenie rozhodnutie zdôvodňuje závažnými zisteniami ohľadom zneužívania detí.

BBC odmietlo hrať Jacksonove piesne kvôli obvineniam zo zneužívania detí
Zdroj: HBO / Leaving Neverland

Britské BBC Radio 2 sa rozhodlo zo svojho playlistu vyradiť piesne speváka Michaela Jacksona. Súvisí to so zverejnenými informáciami ohľadom zneužívania detí, s ktorými prišiel dokument Leaving Neverland.

Poslednou piesňou kráľa popu na BBC 2 bola Rock With You, ktorú zahrali 23. februára. Vedenie rádia svoje rozhodnutie prestať vysielať Jacksonove piesne zdôvodňuje závažnými zisteniami ohľadom zneužívania detí, uvádza iDnes.cz.

"Každé hudobné dielo posudzujeme individuálne a rozhodnutie o tom, čo hráme, sú prijímané vždy s dôrazom na publikum a kontext," stojí vo vyhlásení BBC.

Prvý diel dokumentu, v ktorom Wade Robson (36) a James Safechuck (40) opisujú, ako ich spevák zneužíval, keď boli malí chlapci, odvysielala televízia HBO 3. marca.

Trailer k dokumentu si pozrite vo videu:

Druhý diel o deň neskôr. Vo Veľkej Británii bude stanica Channel 4 dva 90-minútové diely vysielať 6. a 7. marca.

Minulý týždeň Wade Robson v rozhovore pre BBC prehovoril o sexuálnom obťažovaní zo strany speváka. "Zneužíval ma zakaždým, keď som s ním bol v noci. Hladkal a obchytkával mi celé telo aj penis," cituje denník The Times Robsona, ktorý sa so spevákom zoznámil, keď mal sedem rokov.

Druhú údajnú obeť Jamesa Safechucka Michael Jackson zneužíval od jeho 10 do 14 rokov. Stretli sa v roku 1986 pri nakrúcaní reklamy na Pepsi. Spevák si chlapca obľúbil a vzal ho s rodinou na svoje turné. Ich kamarátsky vzťah o rok neskôr prerástol do zneužívania.

Proti zverejneniu dokumentu Leaving Neverland, ktorý mal premiéru na januárovom festivale Sundance, vystúpila rodina a správcovia pozostalosti Michaela Jacksona. Za poškodzovanie dobrého mena chcú Jacksonovi advokáti vysúdiť sto miliónov dolárov.