Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2019, 11:41

V USA rozdali Zlaté maliny za najhoršie filmy. Dominovali Sherlock Holmes a Trump

Americký prezident Donald Trump bol vybraný za účinkovanie v dvoch dokumentárnych filmoch.

V USA rozdali Zlaté maliny za najhoršie filmy. Dominovali Sherlock Holmes a Trump
Zdroj: Reuters

Cenám za najhoršie filmy minulého roka kraľovala paródia na príbehy slávneho detektíva Sherlocka Holmesa spolu s "hereckými" výkonmi prezidenta Donalda Trumpa.

Film Holmes & Watson získal nepopulárnu trofej Zlatá malina celkom štyrikrát, zatiaľ čo Trumpovi udelili organizátori dve anticeny, informovala dnes agentúra Reuters.

Maliny odovzdávané už od roku 1981 a pokladané za protipól Oscarov sa tradične udeľovali deň pred oscarovým ceremoniálom, ktorý sa bude konať v noci na pondelok SEČ.

Snímka, v ktorej hlavné úlohy obsadili Will Ferrell a John C. Reilly získal vedľa hlavnej ceny za najhorší film aj trofej ako najhoršie dielo inšpirované iným filmom. Reilly sa stal najhorším hercom vo vedľajšej úlohe.

Trump bol vybraný za účinkovanie v dvoch dokumentárnych filmoch. Porotu zaujal ako vo filme konzervatívneho filmára Dinesha D'Souzu Death of a Nation, tak aj v snímke liberála a svojho kritika Michaela Moora Fahrenheit 11/9.

Pre Trumpa to nie je prvý Zlatá malina, dostal ju už ako vtedajší realitný magnát v roku 1991 za rolu seba samého v komédii Duchovia to dokážu. Ako väčšina ocenených si však ani tentoraz Zlatú malinu neprevzal.

Do Bieleho domu vedľa prezidentovej ceny tento rok mieri tiež ocenenie za vedľajšiu ženskú úlohu, ktoré porota udelila prezidentovej poradkyni Kellyanne Conwayovej za účasť v uvedenom filme Michaela Moora.

Hlavnú ženskú úlohu najhoršie stvárnila Melissa McCarthyová za komédiu, v ktorej účinkovala po boku bábkového detektíva.

Ceny za najhoršie snímky a herecké výkony každoročne udeľuje nadácia Golden Raspberry Awards, ktorá má približne 1000 členov a volí z nominovaných víťaza online. S nápadom udeľovať filmové anticeny prišiel kalifornský publicista a filmový fanúšik John Wilson.

Ticketportal.sk