Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2019, 23:29

Britské filmové ceny pokorila snímka, ktorá nebola nakrútená v anglickom jazyku

Režisér snímky v prejave poďakoval streamovacej spoločnosti za to, že podporila nakrútenie tejto snímky, ktorá nie je v angličtine.

Britské filmové ceny pokorila snímka, ktorá nebola nakrútená v anglickom jazyku
Zdroj: bafta.org

Britská akadémia filmového a televízneho umenia (BAFTA) udelila cenu za najlepší film čiernobielej dráme Roma mexického režiséra Alfonsa Cuaróna. Cuarón získal cenu BAFTA aj za najlepšiu réžiu.

Trailer k filmu si pozrite vo videu:

Cuarón v prejave poďakoval streamovacej spoločnosti Netflix za to, že podporila nakrútenie tejto snímky, ktorá nie je v angličtine. Dráma premenila štyri nominácie z celkových siedmich.

Cenu pre najlepšiu herečku získala Olivia Colmanová za predstaviteľku hlavnej úlohy historickej komediálnej drámy Favoritka. Tá už za svoj výkon v tejto snímke získala niekoľko cien, nedávno napríklad Zlatý glóbus.

Cenu v mužskej kategórii pre najlepšieho herca získal Rami Malek za jeho výkon v úlohe Freddieho Mercuryho v snímke Bohemian Rhapsody. Malek vyhlásil, že si mimoriadne váži to, že bol ocenený za tento herecký výkon.

AP poznamenala, že cesta filmu, ktorý sa stal kasovým aj oceňovaným trhákom, bola tŕnistá kvôli komplikáciám a vlažným kritikám.

Favoritka, ktorá s 12 nomináciami BAFTA udeľovaniu cien kraľovala, získala tiež ocenenie ako najlepší britský film, najlepší pôvodný scenár aj za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.