Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2019, 11:27

Bart mieri do neba. Simpsonovci odštartovali tridsiatu sériu, odhalí aj nečakané prekvapenie

  • Bart sa stretne s Ježišom a dostáva sa do neba, Homer s Marge súťažia na tropickom ostrove o milión dolárov, Springfield zažije inváziu lupičov tiel.
  • To všetko predvedie tridsiata séria seriálu Simpsonovci, ktorej premiéru aktuálne vysiela česká stanica Prima Cool.
Bart mieri do neba. Simpsonovci odštartovali tridsiatu sériu, odhalí aj nečakané prekvapenie
Zdroj: YouTube

Legendárna animovaná sága žltej rodinky vládne obrazovkám už od roku 1990, čím drží rekord nielen vo svojej kategórii. Postupne vzniklo tridsať sérií a 649 epizód, v súčasnosti sa rokuje o zmluvách 31. série a štúdio Fox naznačuje, že sa so Simpsonovcami počíta aj naďalej, uvádza iDnes.cz.

​Prvá epizóda novej série odkazuje na špekulácie z dôb štartu seriálu, že existuje neodvysielaný diel, v ktorom Bart príde o život. Iná zase cituje z klasického filmu s Gregorym Peckom Ako zabiť vtáčika, dokonca z neho používa niektoré zábery.

Ukážku z novej série si pozrite vo videu:

Zostavu účinkujúcich hostí doplní herečka Gal Gadotová, Guillermo del Toro alebo starosta New Yorku Bill De Blasio. Za obdobie svojej existencie vyprodukovali Simpsonovci celovečerný film aj krátku snímku bez slov ´Maggie zasahuje´, ktorý je dnes voľne dostupný na YouTube pod pôvodným názvom Longest Daycare.

Pripísali si aj mnoho populárnych hlášok, z ktorých fanúšikovia neúnavne zostavujú poradie najlepších. Hoci sa slovných prešľapov dopúšťajú všetky postavy, najčastejšie vedie otec rodiny Homer.

K jeho perlám patrí napríklad výrok "Keby Boh nechcel, aby sme v kostole jedli, urobil by z obžerstva hriech" alebo povzdych: "Mám tri deti a žiadne peniaze. Prečo nemôžem mať žiadne deti a tri peniaze?"

Ticketportal.sk