Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2019, 10:57

Vytvoril slovenský Blair witch. Členovia štábu sa pri natáčaní báli, hovorí režisér Trhliny

  • Z mysteriózneho trileru Trhlina sa už počas prvých dní stal filmový megahit. Za prvý víkend si film pozrelo vyše 80-tisíc divákov.
  • V čase nášho rozhovoru s režisérom Petrom Bebjakom ho videlo 100-tisíc ľudí. A to sa zatiaľ žiadnemu inému slovenskému filmu nepodarilo. Ani Čiare. Ani Únosu a ani Evitovke Všetko alebo nič.
  • Čo je pravdy na záhadách v Tribeči? Ako sa robí filmový hit? A prečo bol Peter Bebjak na káve s Michaelom Douglasom?

Očakávali ste taký obrovský divácky záujem?
Nie. Prekvapilo nás to. Pôvodné odhady boli omnoho nižšie. Predpokladalo sa, že počas celého obdobia premietania si film pozrie 30-tisíc ľudí. Keď distribútori zistili, aký ohlas zaznamenala kniha Trhlina, zmenili číslo na 70-tisíc. Už počas prvého víkendu sme dosiahli číslo 83-tisíc platiacich divákov a všetky naše odhady sa zrušili.

Teraz neviem, či hovoríte prehnane skromne, alebo to myslíte vážne?
Naozaj sme to neočakávali. Keď som mal najsilnejšie predstavy, myslel som si, že za pol roka príde na film 100-tisíc divákov. Je to predsa len žánrová vec a na mysteriózne trilery alebo horory nechodí veľa ľudí. Je to žáner pre špecifickú časť divákov.

Ale predpokladám, že ste sledovali, že z Karikovej knižky Trhlina sa stáva fenomén, že ľudí táto téma veľmi zaujíma a radi o nej diskutujú.
To sme vedeli už skôr, pretože už keď sme ju čítali, okolo knižky bolo veľa šumu. A hlavne sme zistili, že ľudia veľmi radi chodia do Tribeča a točia si miesta, kde sa vlastne príbeh odohrával. Ako keby išli turistickými značkami po stopách Trhliny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk