Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2019, 14:15

Cena za najlepší film podľa amerického združenia hercov naznačila možného víťaza Oscarov

  • V posledných desiatich rokoch celkový víťaz cien SAG v polovici prípadov získal aj Oscara pre najlepší film.
  • Fim Black Panther si odniesol hlavnú cenu. Zaradil sa tak rovno medzi spolufavoritov na zisk ceny americkej filmovej akadémie Oscar pre najlepší film roku 2018.
Cena za najlepší film podľa amerického združenia hercov naznačila možného víťaza Oscarov
Zdroj: Reuters

Hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG) získalo dobrodružné sci-fi Black Panther. Ocenenie po najlepšieho herca v hlavnej úlohe získal Rami Malek z filmu o skupine The Queen - Bohemian Rhapsody a za najlepšiu herečku kolegovia vyhlásili Glenn Closeovú z drámy Žena.

Fim Black Panther režiséra Ryana Cooglera si odniesol hlavnú cenu aj napriek tomu, že nebol nominovaný v žiadnej z individuálnych kategórií. Vďaka tomuto úspechu sa radí rovno medzi spolufavoritov na získanie ceny americkej filmovej akadémie Oscar pre najlepší film roku 2018.

Najprestížnejšie filmové ceny sa budú udeľovať 24. februára. Najviac nominácií, zhodne desať, majú mexická dráma Roma a historická snímka Favoritka. Black Panther ide do boja o Oscary so siedmimi nomináciami.

Trailer k filmu Black Panther si pozrite vo videu:

V hlavných hereckých kategóriách ceny SAG len upevnili pozície oscarových favoritov 37-ročného Maleka a 71-ročnej Gloseovej. Obaja triumfovali už pri nedávnom udeľovaní Zlatých glóbusov, o ktorých rozhodujú zahraniční novinári pôsobiaci v Hollywoode.

Agentúra AP upozorňuje, že herci tvoria najväčšie percento americkej filmovej akadémie, takže ich preferencie majú mimoriadne silný vplyv na Oscarové zápolenie. V posledných desiatich rokoch celkový víťaz cien SAG v polovici prípadov získal aj Oscara pre najlepší film.