Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 14:40

Legenda, mystifikácia alebo skutočné svedectvá? Do kín vstupuje očakávaný film Trhlina

  • Legenda, zámerná mystifikácia alebo pravda?
  • Do kín vstupuje slovenský film Trhlina, ktorý divákov vezme na mysterióznu cestu pohorím Tribeč.
  • Možno je to len legenda, možno zámerná mystifikácia a možno desivá pravda. Isté je, že priveľa z tohto príbehu sa naozaj stalo.
Legenda, mystifikácia alebo skutočné svedectvá? Do kín vstupuje očakávaný film Trhlina
Zdroj: D.N.A. production

Možno je to len legenda, možno zámerná mystifikácia a možno desivá pravda. Ale priveľa z tohto príbehu sa naozaj stalo. 24. januára prichádza do slovenských kín mysteriózny thriller Trhlina, ktorý podľa rovnomennej knižnej predlohy Jozefa Kariku nakrútil režisér Peter Bebjak.

Nezamestnaný absolvent vysokej školy Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta, ktorý pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč. Keď sa po čase rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo a už nikdy sa nespamätal.

Mysteriózny thriller Trhlina si pozrite v traileri:

Igor zisťuje, že tento prípad nie je ojedinelý. Zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Spolu s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká Igor čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia.

Na výprave do tribečských lesov zažije skupinka čosi, čo sa vymyká chápaniu. Pátranie, ktoré na začiatku pôsobí ako nevinná zábava, môže skončiť tragicky.

Peter Bebjak do svojho príbehu obsadil hercov Tomáša Maštalíra a Juraja Loja, ale aj mladé talenty. Okrem Mateja Marušina a Dávida Hartla sa vo filme objaví aj Mária Bartalos, ktorá hrala úlohu Mie: „Som rada za túto postavu, pretože bola konečne iná ako ostatné a rovnako aj Trhlina ako taká bola pre mňa zaujímavou a dobrodružnou výzvou.“

Výzvou pre režiséra Petra Bebjaka bolo sfilmovanie príbehu, ktorý sa odohrával neďaleko jeho rodiska. „Vyrastal som v blízkosti a často som počúval príbehy o ľuďoch, ktorí záhadne zmizli. Bol to častý výchovný aspekt, aby nám náhodou nenapadlo chodiť do týchto lesov,“ hovorí režisér, ktorý má na konte aj film Čiara.