Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2019, 11:46

Pohoda si z najprestížnejšieho festivalového oceňovania odniesla dve víťazstvá

  • Po minuloročnom premiérovom víťazstve v rámci najprestížnejších festivalových cien European Festival Awards si Pohoda odniesla dve víťazstvá.
  • V tomto roku premenila obe nominácie vo svojich kategóriách.
Pohoda si z najprestížnejšieho festivalového oceňovania odniesla dve víťazstvá
Zdroj: Pohoda

Spolu s festivalom Roskilde získala Pohoda najviac ocenení na EFA 2018. Z Groningenu si na Slovensko odniesla Take a Stand Award ako aj ocenenie Award for Excellence and Passion, ktorou porota EFA ocenila prínos pre scénu na Slovensku a v Európe.

„Obe ceny sú symbolické, obe v sebe spájajú umenie a slobodu. Slobodný festival považujem za zázrak a považujem za prirodzené že jeho silu chceme využiť na šírenie tolerancie a slobody. Je tiež dobré vidieť, že sa ľudia v Európe zaujímajú o to, čo sa deje na Slovensku,“ povedal o oceneniach Michal Kaščák.

​Award for Excellence and Passion si Michal Kaščák prevzal z rúk minuloročnej víťazky Frusziny Szép. Take a Stand Award odovzdal Pohode Eurokomisár pre Vzdelanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics, ktorý ocenil mimoriadnu oddanosť voči slobode a vnímanie zodpovednosti za spoločnosť aj mimo festivalových pódií.

Išlo o druhý ročník ocenenia pričom Pohoda bola nominovaná aj minulý rok za inštaláciu Minaret, ktorá sa objavila okrem Pohody aj na susednom Szigete. V tomto roku porota ocenila dlhodobý prístup k festivalu k citlivým spoločenským témam, no najmä reakciu na tragédiu z februára minulého roka – vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.