Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 12:14

Jeden z najúspešnejších skutočných príbehov sa vracia: Nedotknuteľní mieria do kín v novom filme

Film je remakom jedného z komerčne najúspešnejších francúzskych filmov všetkých čias.

Jeden z najúspešnejších skutočných príbehov sa vracia: Nedotknuteľní mieria do kín v novom filme
Zdroj: YouTube

Film Nedotknuteľní patrí medzi príbehy, ktoré majú takú silu, že si ich ľudia pripomínajú a rozprávajú stále odznova. Úplne ochrnutý boháč z vyššej spoločnosti si za svojho opatrovateľa vyberie tú najmenej pravdepodobnú osobu.

Zdroj: Bontonfilm

​Drzého nespútaného mladíka tmavej pleti, ktorého práve pustili z väzenia. So svojou verziou stretnutia dvoch ľudí z úplne rozdielnych svetov teraz prichádzajú filmoví rozprávači a rojkovia z Hollywoodu.

Ako muž, ktorý má všetko, ale ktorý stratil možnosť sa hýbať, sa predstaví Bryan Cranston preslávený seriálom Perníkový tatko (Breaking Bad) a nominovaný na Oscara za film Trumbo.

Jeho pravú ruku a spojku so svetom hrá Nicole Kidmanová. Úlohu odzbrojujúceho muža, ktorý má hneď na jazyku to, čo na srdci, zobrazuje Kevin Hart. Vďaka svojej kombinácii výrečného komika z Jumanji a kontroverznej osoby, ktorá bola tlakom verejnosti nútená vzdať sa moderovania tohtoročných Oscarov, je pre danú rolu ideálnou voľbou.

Ani jeden z nich nemá budúcnosť, napriek tomu si možno len ťažko predstaviť heterogénnejšiu dvojicu. Na jednej strane milionár Phillip, vzdelaný zberateľ umenia, renesančný človek s kultúrnym rozhľadom a vybraným vkusom z vyššej spoločnosti, ktorý je po nehode ochrnutý a pripútaný na vozík.

Na druhej strane černošský mladík z predmestia. Vďaka energii, odvahe a bezprostrednosti by mu mal patriť svet, ale ako čerstvo prepustený väzeň nemá šancu získať prácu a zisťuje, že svet o neho ani trošku nestojí.

Stretnú sa skôr omylom, najprv o to moc nestoja, no Phillip si aj tak vyberie živelného mladého muža takmer z ulice ako svojho ošetrovateľa. Možno to bol krok zúfalej nudy, dosť možno aj riadená samovražda.

Vo videu si pozrite trailer k filmu:

Ich spolužitie po krátkej nedôvere prekoná všetky rozdiely a oba charaktery z iných vesmírov života do seba zapadnú ako skladačka. Ich neočakávané priateľstvo ponúka dojemný, zábavný a hlavne neuveriteľne silný zážitok.

USA – 2018;
Dĺžka: 125 min.
Žáner: komédia / dráma
Premiéra: 14. február 2019
Réžia: Neil Burger
Hrajú: Bryan Cranston, Kevin Hart, Nicole Kidmanová