Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2019, 17:24

Bohemian Rhapsody nie je tvoj film. Od režiséra Singera dávajú ruky preč herci aj filmový štáb

  • Film Bohemian Rhapsody si z odovzdávania Zlatých glóbusov odniesol dve sošky vrátane tej za najlepšiu snímku roka. Režisér Bryan Singer ďakoval za výhru na sociálnej sieti Instagram.
  • Problém je v tom, že Singer bol z filmu vyhodený kvôli zanedbávaniu povinností a dištancujú sa od neho aj jeho herci.
  • Singerovi je navyše neustále pripomínané dvojnásobné obvinenie zo sexuálneho obťažovania.
Bohemian Rhapsody nie je tvoj film. Od režiséra Singera dávajú ruky preč herci aj filmový štáb
Zdroj: CinemArt SK

"Aká česť!" Napísal na sociálnu sieť Instagram režisér Bryan Singer a pridal k tomu fotku z nakrúcania filmu Bohemian Rhapsody. Na tej sedí v režisérskom kresle, zatiaľ čo Rami Malek sa v úlohe Freddieho Mercuryho pripravuje na nakrúcanie klipu k piesni I Want to Break Free.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

What an honor. Thank you #HollywoodForeignPress

Príspevok, ktorý zdieľa Bryan Singer (@bryanjaysinger),

Singera však filmové štúdio Fox vyhodilo ešte pred samotným koncom nakrúcania. Dôvodom mali byť jeho časté absencie. Podľa zdrojov webu Variety za Singera musel zaskakovať kameraman Thomas Newton Sigel, ktorý to nemal v náplni práce.

Na režiséra sa mal sťažovať aj herec Rami Malek. Singer sa snažil obhajovať tým, že sa chodil starať o chorých rodičov. Singera nakoniec na pľaci nahradil Dexter Fletcher (Orol Eddie, Divoký Bill). Fletcher je tiež podpísaný pod pripravovanou biografickou snímkou ​​Rocketman o živote Eltona Johna.

To, že Singera nikto z filmového štábu nemusí, sa ukázalo aj pri odovzdávaní Zlatých glóbusov. Hoci bol Bohemian Rhapsody najúspešnejším filmom, režisérovo meno nepadlo počas večera ani raz.

Herec Rami Malek počas svojej ďakovnej reči spomenul takmer celý štáb okrem Singera. Režisér sa koniec koncov na slávnostnej ceremónii ani neukázal. Podľa fotky však ohrdnutý nie je.

"Nemáš sa k tomu čo hlásiť, ani my sa nehlásime k tebe," okomentoval Singerovu fotku užívateľ s prezývkou st.gail. "Hrozný pätolízač," pripojil sa komentárom užívateľ s prezývkou mundiutc.

Výhra snímky tiež znovu rozvírila diskusiu o Singerových obvineniach zo sexuálneho obťažovania. Režisér mal obťažovať dvoch chlapcov v rokoch 2003 a 2014. Obaja mali v čase incidentu 17 rokov.

Singer akúkoľvek chybu zo svojej strany popiera. Herečka Evan Rachel Woodová (Westworld, Trinástka) na svoj Twitter napísala: "Takže máme stále všetci predstierať, že to o Bryanovi Singerovi nevieme? Pretože so Spaceym a Weinsteinom to nakoniec fungovalo naozaj dobre."

Herečka v príspevku naráža na to, že producent Harvey Weinstein aj herec Kevin Spacey sú už za svoje prečiny trestne stíhaní.

Singer sa však nemusí báť toho, že by sa vo filmovom svete už neuplatnil. Teraz má údajne podpísanú zmluvu na remake kultového komiksového filmu Červená Sonja.