Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2018, 09:00

Ak ste fanúšikom Hry o tróny, na tejto akcii si to najlepšie zo seriálu užijete naživo

 • Expozícia "Hra o tróny" začína najbližšie v Belfaste v roku 2019, v Severnom Írsku, ktoré je v skutočnosti hlavným miestom nakrúcania slávneho seriálu.
 • Výstava bude zahŕňať prehliadku kostýmov a oblekov a tematicky ladených sekcií, ktoré boli súčasťou seriálu Hry o tróny.
 • Expozícia sa bude konať v dňoch od 11. apríla do 1. septembra 2019, pričom ceny vstupeniek sa pohybujú v prepočte od 17 do 19 eur.
Ak ste fanúšikom Hry o tróny, na tejto akcii si to najlepšie zo seriálu užijete naživo
Zdroj: HBO

Posledná séria seriálu Hra o tróny mieri na obrazovky až v apríli, niektorým však možno ušlo, že jej uvedenie sprevádza putovná výstava, ktorá v poslednom období navštívila viaceré európske mestá, aktuálne prebieha v Nemecku (od 27. novembra do 12. februára 2019). Fotografie z výstavy si môžete pozrieť TU.

V epicentre sveta Siedmych kráľovstiev

Najbližšia zastávka je naplánovaná v Severnom Írsku, ktoré organizátori nevybrali náhodne v období uvedenia najnovšej série, uvádza Insider. Práve to je totiž oblasť seriálového Západozemia.

Expozíciu bude sprevádzať prehliadka, na ktorej budú mať fanúšikovia možnosť pozrieť si rekvizity a kostýmy zo známeho seriálu naživo, ponoriť sa do prostredia sídla Nočnej hliadky – Čierneho hradu alebo si zblízka pozrieť Železný trón.

Hra o tróny: Touring Exhibition je najväčšou verejnou výstavou Hry o tróny na svete a jej štart je v Belfaste naplánovaný na 11. apríla, trvať bude do 1. septembra 2019 a ceny vstupeniek sa pohybujú v prepočte od 17 do 19 eur.

Fanúšikom po celom svete poskytne príležitosť vstúpiť do sveta Západozemia a jeho okolia. Výstava je obohatená o dych vyrážajúce zábery a fascinujúce artefakty z Hry o tróny, fanúšikovia si môžu aj zblízka pozrieť autentické rekvizity a kostýmy použité pri tvorbe seriálu.

Tematicky ladené priestory

Okrem toho vďaka unikátne vystavanému prostrediu, plnom interaktívneho a multimediálneho obsahu, sa návštevníci stretnú s mýtickými krajinami Westerosu a Essosu alebo prežijú skúšky a súženia slávnych šľachticov a obyčajných ľudí, ktorí bojujú za prežitie v tieni Železného trónu.

Návštevníci majú možnosť navštíviť aj výstavy kostýmov, rekvizít, zbraní a brnení a preskúmať niekoľko dynamických, tematicky ladených výstavných priestorov, ktoré zahŕňajú:

 • Zimné kraje Severu
 • Trasu lemovanú stromami Kráľovskej cesty
 • Prostredie v Kráľovom prístavisku
 • Dobyté mesto Meereen, armádu Nepoškvrnených a prívržencov Targaryenovcov
 • Dom čiernej a bielej
 • Sídlo Nočnej hliadky – Čierny hrad
 • Zamrznutý svet Za múrom
 • Ukážka končí v strede miestnosti Železným trónom, kde sa návštevníci môžu pozrieť na vládnuce kreslo Západozemia

Judith Owensová, generálna riaditeľka spoločnosti TBL International (správcovská spoločnosť štúdia), opisuje, prečo je Severné Írsko najvhodnejším domovom pre výstavu. "Na výstavu nie je lepšie miesto ako Severné Írsko, hlavné miesto nakrúcania, a to ako v prostredí prírody, tak aj v štúdiách."

"Ľudia už poznajú svet Západozemia," povedal Robin Stapley z GES Events, ktorý je zodpovedný za turné, "ale táto výstava prenesie fanúšikov na ďalšiu úroveň."

Ticketportal.sk